Jak się socjalizować, kiedy nie chcesz się spotykać z kolegami z pracy?

office party Jak się socjalizować, kiedy nie chcesz się spotykać z kolegami z pracy? Imprezy pracownicze – w tym typowe „wyjścia na piwo” po pracy dla wielu pracowników są istnym utrapieniem, Nie czują oni potrzeby kontaktowania się z kolegami z pracy poza pracą. Niestety, unikanie firmowych wyjść w 100% może doprowadzić do tego, że będziemy postrzegani jako osoby, które nie są zaangażowane w budowanie zespołu.  Jak zatem sobie z tym poradzić?

Na szczęście by uniknąć etykietki „odludka” lub osoby, która „zadziera nosa” nie musimy zmuszać się do tego, by za każdym razem korzystać z firmowych wyjść. Zastosować można tu kilka strategii:

  • Zaproponuj taki rodzaj wyjścia, który będzie cię bawił – np. kręgle, bilard, wypad w góry. Nie wszyscy na to pójdą, ale jeśli wyjście dojdzie do skutku będziesz się przynajmniej lepiej bawił niż na zwykłym piwie. A jeśli nie pójdziecie nigdzie to przynajmniej w pamięci współpracowników pozostanie to, że chciałeś (ale nie wyszło).
  • Wybierz grupę współpracowników z którymi czujesz się dobrze i spotykaj się w wąskim gronie najbliższych i – według Ciebie – interesujących ludzi. Wystarczy jeśli wyjdziesz 2-3 razy w roku.
  • Krótkie wyjścia – jeśli koledzy decydują się na wyjście, możesz – zasłaniając się dowolnym kataklizmem – uczestniczyć w nim przez chwilę – wystarczy, że pojawisz się na godzinę, by nie ryzykować tego, że inni uznają, że nie chcesz się z nimi socjalizować.
  • Bycie przyjacielskim w pracy – jeśli zdecydowanie nie masz ochoty na wyjścia po pracy w jakiejkolwiek formie, zadbaj o to, by w pracy być postrzeganym jako osoba przyjacielska i sympatyczna. Jeśli będziesz lubiany, ludzie będą bardziej skłonni zrozumieć to, że po pracy wolisz mieć czas dla rodziny lub swoich pasji.

Dodaj komentarz