A może tak wystawić się na aukcji?

Na taki pomysł wpadł 18 latek z Wielkiej Brytanii, który po około 600 wysłanych CV nadal był bez pracy (i to nawet bez możliwości zaprezentowania się na rozmowie kwalifikacyjnej) Większość pracodawców mówiła mu, że oczekuje dyplomu ukończenia studiów – których Josh Butler ukończyć nie mógł, bo … nie miał pracy i możliwości finansowych, by je opłacić.

Co zrobił zdesperowany Josh? Wystawił się na aukcji z informacją, że szuka pracy. Cena wywoławcza to 16.000 Funtów (rocznie). Odzew? Kilka firm się zgłosiło i w efekcie Josh miał trzy rozmowy kwalifikacyjne (z czego dwie w call center).

Akcja Josha pokazuje nie tylko fakt, iż na dzisiejszym rynku pracy dobrze się po prostu wyróżnić z tłumu, ale również i to, że przy tak dużej ilości osób z dyplomami wyższych uczelni nastolatek bez wykształcenia i „twardego” zawodu nie ma zbyt wielkich szans na rozwój.

Do wystawienia się na aukcji nie zachęcamy, ale może warto zastanowić się, jakim sposobem można wyróżnić siebie i swoje CV, by wśród zalewu aplikacji rekruter zwrócił uwagę właśnie na nasze CV?