5 książek pod choinkę dla tych, którzy chcą mieć więcej pieniędzy

Narzekasz na za małe dochody? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że zarabiasz tak mało, podczas gdy inni mają znacznie więcej pieniędzy? Jeśli tak właśnie się czujesz, to być może czas zastanowić się nad tym, jak zacząć zarabiać więcej. Być może to ty sam siebie zaprogramowałeś na takie dochody? A może nieświadomie przyciągasz do siebie sytuacje, które powodują finansowe straty? Wyślij tą listę osobie, która głowi się nad tym, jaki prezent kupić ci pod choinkę. W czasie świąt będziemy mieć sporo wolnego czasu, a odrobina literatury, jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

1. Brian Tracy – „Zarabiaj tyle, ile jesteś wart”

Tracy skupia się głównie na produktywności i zarządzaniu sobą w czasie oraz rozwoju zawodowym. W tej książce pokazuje jak przestać narzekać, a zacząć pracować nad swoimi dochodami.

2.Geoff Colvin – „Talent jest przeceniany”


Jeśli wydaje ci się, że mało zarabiasz, bo jesteś beztalenciem i nic nie potrafisz, sięgnij po tę pozycję. Zobaczysz, że to, że inni osiągają sukces to nie gwiazdka z nieba lub niezwykły talent, ale ciężka praca (i być może – jeśli sobie pozwolisz – nauczysz się pracować).

3. Bob Proctor – „Urodziłeś się bogaty”

Ta książka napisana jest w stylu „amerykańskich mówców” zagrzewających do działania podczas wielkich spędów konferencyjnych. Bob Proctor jest zresztą takim mówcą. Nie do każdego przemawia taki język. Nie da się jednak odmówić mu słuszności założeń związanych z tym, że sami siebie programujemy na niskie zarobki. Robisz tak za każdym razem, kiedy z wahaniem odpowiadasz na pytanie „a ile chciałby Pan zarabiać”.

4.Louis Frankel – „Grzeczne dziewczynki się nie bogacą”.

Dla kobiet. O tym, że nie tylko trzeba walczyć o swoje, ale również jak płacić rachunki na czas, oszczędzać na drobiazgach i inwestować nadwyżki.

5. Gary Belsky, Thomas Gilovich „Dlaczego mądrzy ludzie popełniają głupstwa finansowe?”

Świetnie napisana książka o tym, dlaczego niektórzy tracą a inni zyskują. Popularne błędy- od wydawania pieniędzy kartą kredytową do sprzedaży mieszkania. Nawet jeśli nie zmienisz życia, to nieźle się ubawisz czytając i będziesz miał kilka anegdot na towarzyskie spotkania.

Tagi: