3 maja i 1 listopada 2014 nie przepadną

urlop od pracy 3 maja i 1 listopada 2014 nie przepadnąW przyszłym roku dwa z dni ustawowo wolnych od pracy przypadają w sobotę. Na szczęście po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2012 roku będziemy mogli te dni odzyskać nawet jeśli w sobotę i tak mamy wolne.

1 maja 2014 przypada w czwartek. Osoby pracujące w tym dniu będą mieć wolne od pracy. 3 mają przypada zaś w sobotę. Na szczęście nawet osoby nie mające w tym dniu pracy nie stracą wolnego dnia – pracodawca będzie musiał wyznaczyć inny dzień jako wolny. Prawdopodobnie większość pracodawców wyznaczy dzień 2 maja – dzięki temu, pracownicy bez zużywania dnia urlopu będą mieć długi, 4 dniowy weekend.

Wolny dzień będzie należał się nam również za 1 listopada 2014 roku, które to święto również wypada w sobotę. Warto jednak pamiętać o tym, że choć ustawowo dni wolne od pracy przypadają w określonym czasie, dzień wolny za święto wypadające w dzień wolny od pracy pracodawca może ustalić w dowolnym dniu i nie musi to być jeden dzień dla wszystkich pracowników firmy. Dzięki temu, pracodawca może utrzymać otwartą firmę mimo iż pracownicy będą „świętować”.

Dodaj komentarz