3 korzyści w czasie pracy w świątecznej przerwie

Okazało się że to ty w tym roku nie dostałeś zgody na urlop między świętami a nowym rokiem? Inni będą odpoczywać, a ty musisz iść do pracy? Rozchmurz się – praca w tym czasie na wiele plusów!

1.Mniej telefonów

Większość kontrahentów, klientów i współpracowników  ma wolne lub myśli o świętach w efekcie praca 27 grudnia czy 30-31 grudnia będzie znacznie spokojniejsza i pozbawiona zwykłego napięcia związanego z codziennymi telefonami.

2.Klienci w świątecznym nastroju

Sklepy między świętami będą otwarte normalnie i można spodziewać się większego niż zwykle ruchu. To oczywiście będzie bardziej męczące niż zwykły dzień w pracy, ale są tez plusy. Klienci w świątecznych nastrojach powinni (przynajmniej statystycznie) być milsi i bardziej uprzejmi. Święta nastrajają nas pozytywnie, a to przekłada się też na nasze relacje z innymi.

3.Czas na porządkowanie spraw

W czasie przerwy świątecznej szefowie są bardziej tolerancyjni. Wiedzą, ze nie będziesz pracował na 110%. Dlatego czas ten można przeznaczyć na uporządkowanie spraw, dopilnowanie wszelkich zaległości czy nawet porządki na biurku. Podczas gdy Twoi koledzy wejdą w Nowy Rok z chaosem , ty możesz zacząć go „na czysto”.