Studencie budownictwa – ucz się języków!

wyjazd emigracja1 Studencie budownictwa   ucz się języków! Niekoniecznie nawet po to, by po zakończeniu pracy móc znaleźć pracę w sektorze BPO/SSC, ale po to, by mieć otwartą drogę na emigrację. Norweski, holenderski, szwedzki – to obecnie najbardziej opłacalne języki. Polacy w tych krajach są nie tylko poszukiwani, jako pracownicy, ale również doceniani i dobrze opłacani.

Szanse na pracę w krajach Beneluksu oraz Skandynawii mają przede wszystkim robotnicy wykwalifikowani , szczególnie budowlańcy oraz inżynierowie budownictwa – dla których w Polsce obecnie nadchodzą chude lata. Poszukiwani  są i będą również pracownicy opieki medycznej – szczególnie pielęgniarki i pielęgniarze oraz osoby zajmujące się opieką nad osobami starszymi. Wynika to głównie ze starzenia się społeczeństwa i coraz większego zapotrzebowania na tych pracowników.

W Polsce od kilku lat obserwujemy zmniejszenie zainteresowania się zawodem pielęgniarki – coraz mnie młodych osób decyduje się na rozpoczęcie edukacji w tym zakresie, głównie ze względu na niskie zarobki. Tymczasem w Norwegii czy Szwecji można w tym obszarze zarobić na tyle dużo, by spokojnie  godnie żyć. Zatem połączenie drogi kariery w postaci kształcenia się w obszarze pielęgniarstwa i intensywnej nauki języka może dać ciekawe perspektywy rozwoju  – tyle, że poza granicami naszego kraju.

Dodaj komentarz

One Response to “Studencie budownictwa – ucz się języków!”

  1. emigrant says:

    HEHEHEHE…. “nadchodzą”??? Wolne żarty… Polskie budownictwo LEŻY na łopatkach od dobrych kilku lat.

    Co to “głupot”: “Polacy w tych krajach są nie tylko poszukiwani, jako pracownicy, ale również doceniani i dobrze opłacani.”

    Są “dobrze opłacani” tak samo jak pozostali pracownicy – w innym wypadku zatrudniający mógłby być posądzony o DYSKRYMINACJĘ z uwagi na narodowość a to łączyłoby się z gigantycznymi odszkodowaniami sądowymi.