Praca w trakcie podróży służbowej?

Czy jadąc służbowo na potkanie czy szkolenie zdarza ci się pracować? Czy może czas podróży przeznaczasz na odpoczynek lub drzemkę? Dzięki nowym technologiom, coraz więcej z nas decyduje się na pracę w trakcie służbowych podróży. Gorzej, że często odkładamy przygotowanie do spotkania na które jedziemy na ostatnią chwilę, a później rozładowana bateria w telefonie lub brak dostępu do Sieci owocują nagłym atakiem paniki.

Hewlett-Packard przygotował raport dotyczący tego jak i czy pracujemy w trakcie służbowych podróży. Okazuje się to normą dla większości Europejczyków. Ponad połowę podróży na przygotowanie się do spotkania poświęcają Brytyjczycy (67% tak robi) czy Niemcy (43%). Ogólnie, aż 93% pracowników w czasie podróży jeszcze jakieś przygotowania do spotkania robi.

Nie ma w tym nic złego o ile mamy dostęp do potrzebnych nam narzędzi – laptop jest naładowany, telefon sprawny a połączenie internetowe się nie zrywa. Niestety dla ponad połowy podróżujących służbowo pracowników czas pracy ich urządzeń na baterii jest za krótki i zbyt często zdarzają się problemy z połączeniem internetowym.

Jak pracować efektywnie w trakcie służbowej podróży?