Nudzisz się w pracy? Uważaj na nadwagę!

Czy nuda w pracy może prowadzi do otyłości lub problemów z sercem? Pośrednio tak. Sposób w jaki radzimy sobie z nudnymi obowiązkami to najczęściej kolejna filiżanka kawy lub tabliczka czekolady – to zaś nie pozostaje obojętne dla naszego zdrowia.

Z badań brytyjskich naukowców wynika, że 25% pracowników cierpi na chroniczną nudę w pracy. Nie zawsze oznacza to brak obowiązków. Często jest powodowane po prostu tym, że to co robimy po prostu nas nie interesuje lub jest monotonną, żmudną czynnością, którą po prostu musimy wykonać. 80% nudzących się pracowników twierdzi, że nuda powoduje dekoncentracją, a połowa popełnia przez nią błędy.

Jak staramy się walczyć z nudą w pracy? Niestety często w sposób nie najlepszy dla naszego zdrowia – za pomocą czekolady lub innej słodkiej przekąski. Taki „dodatek” wprawdzie nas budzi, ale niestety po kilku chwilach zaczynamy odczuwać jeszcze większą senność. Skutkiem ubocznym są też dodatkowe kalorie, które przyjmujemy. Innym sposobem na nudę jest kolejna filiżanka kawy – to zaś nie zbyt dobrze (w nadmiarze) służy naszemu sercu.

Jak sobie z tym radzić?

A jak wy radzicie sobie z nudą w pracy?