Nie lubisz swojej pracy? Spróbuj ją zatem wykorzystać!

kariera roi Nie lubisz swojej pracy? Spróbuj ją zatem wykorzystać! Wyciśnij swoją pracę jak cytrynę i porzuć! To właśnie możesz zrobić z pracą, której nie lubisz. Jak to zrobić? Przede wszystkim ucząc się tych rzeczy, które przydadzą ci się w kolejnych etapach kariery.

Większość z nas pozostając w nielubianej pracy narzeka na to, jak bardzo jest nieszczęśliwa i raz na czas wyśle jakieś CV z nadzieją na odmianę. Pozostały czas, którego nie spędzamy na realizowaniu niechcianych obowiązków po prostu marnujemy na plotkowanie, buszowanie po internecie czy po prostu nic nie robienie. Tymczasem czas ten można by znacznie bardziej produktywnie wykorzystać – poprawiając swoje umiejętności po to, by w przyszłości móc dostać lepszą i ciekawszą pracę.

W każdej pracy mamy część obowiązków, których wolelibyśmy unikać oraz część takich, które wcale nie są takie złe. Niezależnie od tego w jakiej firmie pracujesz, zawsze możesz nauczyć się czegoś nowego od swoich kolegów lub przełożonych. Nawet jeśli pracy szczerze nienawidzisz. Co to może być?

 • wiedza na temat branży
 • wiedza na temat otoczenia konkurencyjnego
 • obsługa nowego oprogramowania
 • nauka obsługi określonej maszyny
 • wiedza i przetrenowanie sposobu robienia określonej rzeczy (np. jeśli zajmujesz się obsługą klienta lub sprzedażą, możesz zacząć czytać książki na ten temat trenować na klientach określone techniki).

Taką umiejętność można później wpisać w CV, jest co odpowiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej na pytanie „czego się Pan w poprzedniej pracy nauczył?” i przede wszystkim czas, jaki spędzamy w pracy, która nie daje nam satysfakcji nie jest zmarnowany.

Dodaj komentarz

4 Responses to “Nie lubisz swojej pracy? Spróbuj ją zatem wykorzystać!”

 1. Warszawa says:

  no właśnie – ja zawsze uważałem, że do pracy jak do toalety – ZROBIĆ SWOJE i wyjść.

 2. emigrant says:

  Praca to nie “żona”… można ją łatwo zmienić.

  Dorosłe osoby nie siedzą w “nielubianych” miejscach pracy… napisać wypowiedzenie i je złożyć w kadrach to nic trudnego…
  W “nielubianej” pracy siedzą po kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat podstarzałe dzieciaczki które boją się zmian.

  • pawel m says:

   Przyjaciele, rodacy, prowadzę badanie, które będzie podstawą do mojego zadania certyfikacyjnego do roli trenera:

   Prowadzę badania dotyczące potrzeb i oczekiwań osób, które nie do końca są zadowolone z obecnie spełnianej roli w pracy. Jeżeli czujesz, że nie do końca robisz to do czego zostałaś/łeś stworzona/y proszę wypełnił tą ankietę.
   Jeżeli dopiero wkraczasz na swoją drogę zawodową i nie jesteś pewien czy twój wybór jest słuszny, czy jest zgodny z twoimi talentami i twoją pasją, także proszę Cię o wypełnienie tej ankiety.

   Jeżeli znasz kogoś kto stoi przed wyborem swojej drogi zawodowej lub nie jest zadowolony z pracy, którą wykonuje – PODAJ DALEJ ANKIETĘ

   https://pawelmakowski.wufoo.com/forms/twoje-ycie-zawodowe/

 3. kamil says:

  No dokładnie może warto pomyśleć o zmianie pracy, a nie męczyć się w takiej, której się bardzo nie lubi. ja jestem teraz od kilku miesięcy w Kasie Stefczyka i w końcu jestem zadowolona z pracy, nie nudze sie, ,a, dobra warunki i co najważniejsze fajnie ludzie.