Najwięcej pracy w sektorze retail

Szukasz pracy? Największe szanse na zatrudnienie masz w sektorze sprzedaży. Ilość sklepów wielkopowierzchniowych i sieciowych stale w Polsce rośnie – to zaś napędza zapotrzebowanie na pracowników.

Otwierając nowa placówkę sklepu sieciowego (np. niewielki sklep odzieżowy), firma potrzebuje około 5-10 pracowników. W przypadku sklepu w wielkim centrum handlowych ilość ta rośnie nawet do kilkudziesięciu osób. Poszukuje się przede wszystkim managerów.

W przypadku poszukiwania managerów do branży retail liczy się przede wszystkim doświadczenie związane z zarządzaniem pracownikami i kompetencje managerskie. Oczywiście doświadczenie w zakresie konkretnego sektora sprzedaży również jest ważne, ale pracodawcy coraz częściej stawiają jednak na to, że o produktach i tym jak wygląda dany sektor nauczą pracowników w ramach szkoleń wewnętrznych. To, co jest również w przypadku managerów ważne, to znajomość języków obcych. Szczególnie tam, gdzie manager ma mieć kontakt z pracownikami centrali zagranicznej firmy.

W przypadku pracowników szeregowych liczy się umiejętność kontaktu z klientem, chęć nauki i zaangażowanie – większe zatem znaczenie mają „miękkie” cechy niż doświadczenie.

Tagi: