Kobiety mniej cenione za pomoc w pracy

Kobiety są częściej w pracy proszone o pomoc. Jednocześnie mniej się je za dawanie tej pomocy ceni. Ot, taka mała niesprawiedliwość w miejscu pracy…

Naukowcy z Columbia Business School przyjrzeli się temu, jak wygląda współpraca między pracownikami  w pracy. Badając dwie grupy pracowników w dwóch różnych firmach doszli do wniosku, że pracownicy częściej z prośbą o pomoc (niezależnie od płci) zwracają się do kobiet. A kobiety chętniej niż mężczyźni pomagają.

Niestety ta chęć niesienia pomocy ma swoją cenę. Przez to, że kobiety chętniej pomagają, to nie tylko są częściej o pomoc proszone, ale również mniej za tą pomoc cenione. Pracownicy czują się mniej zobowiązani do tego, by być za nią wdzięczni. Jak widać – mężczyźni wychodzą na tym lepiej.  Odczuwamy wobec nich większą wdzięczność jeśli już pomogą, a do tego, mają mniej roboty.

Co zatem powinny robić Panie? Nie chodzi o to, by mniej pomagać, ale podkreślać to, jaką wagę i znaczenie ma nasza pomoc. W końcu w walce o awans niestety często przegrywamy, a trzeba walczyć o swoje.

źródło:opposingviews.com