Jaki kolor koszuli na rozmowę kwalifikacyjną?

rekrutacja komisaj Jaki kolor koszuli na rozmowę kwalifikacyjną? Czy przyszło wam do głowy zastanawiać się nad tym jaki kolor koszuli najlepiej założyć na rozmowę kwalifikacyjną? A czy to w ogóle może mieć jakieś znaczenie – zapytacie. Okazuje się, że tak – zbadał to serwis CareerBuilder pytając rekruterów o preferowane przez nich kolory oraz o to, z jakimi cechami osobowości łączą określone kolory ubrania u kandydatów.

Największa część rekruterów poleca niebieski jako kolor stroju na rozmowę kwalifikacyjną (23%).

Na drugim miejscu znalazł się czarny (15% poleceń)

Najgorszym kolorem jaki możemy wybrać jest pomarańczowy – odradza go co czwarty rekruter (kolor ten, choć z jednej strony kojarzy się z kreatywnością daje też wrażenie braku profesjonalizmu).

A jak kolory kojarzą się z cechami osobowości?

 • Czarny – zdolności przywódcze
 • Niebieski – współpraca w zespole
 • Szary – zdolności analityczne
 • Biały – dobra organizacja pracy
 • Czerwony – siła
 • Brązowy – solidność
 • Zielony, żółty, fioletowy i pomarańczowy – kreatywność

Zatem -w zależności od tego jakie wrażenie chcecie wywołać, ubierzcie się odpowiednio.

Dodaj komentarz

4 komentarze to “Jaki kolor koszuli na rozmowę kwalifikacyjną?”

 1. Minner napisał(a):

  Co z kolorem sraczkowatym, tzn. zielenią przechodzącą w brąz?

 2. jeni napisał(a):

  Szwajcaria. stawka godzinowa 20 frankow praca 24h a wynagrodzenie dla opiekunek 850eu do1200eu nasze firmy tak płacą mozecie policzyć- jak jesteśmy ‚ Białymi MurzynamiDla naszych Firm’MIŁEJ PRACY’

 3. emigrant napisał(a):

  W czarnych, brązowych, pomarańczowych czy czerwonych koszulach łażą na codzień Pakistańczycy i Hindusi… nie ma to nic wspólnego z „cechami osobowości” mają po prostu taką wieśniacką „mode”.

  btw: profesjonalny rekruter skupia się na KWALIFIKACJACH i DOŚWIADCZENIU kandydata a nie „kolorze koszuli”… nie szata zdobi człowieka a człowiek szatę…

 4. poszukująca pracy napisał(a):

  Największym problemem jest dostać się na tą rozmowę kwalifikacyjną. Jak się nam to uda, to możemy zabłysnąć rzeczami trochę innymi niż aparycja, czy kolor koszuli. No ale jakbym miała wybierać, to zdecydowanie biała wygrywa!