38% pracowników chce podwyżki. 3% firm zamierza je dać

podwyzka3 38% pracowników chce podwyżki. 3% firm zamierza je dać Jak wynika z ostatniego badania przeprowadzonego przez Work Service mamy już dość pracy w przerażeniu widmem zwolnienia ze względu na kryzys. Nasze poczucie bezpieczeństwa w pracy nieco wzrosło i przełożyło się to na większe oczekiwania dotyczące podwyżek.

Podwyżki oczekuje obecnie 38% pracowników – o 22% więcej niż w zeszłym roku. Mniej też, niż w analogicznym okresie zeszłego roku boimy się utraty pracy (obecnie taką obawę odczuwa 27% pracowników). O ile utraty pracy rzeczywiście większość nie musi się obawiać (74% firm chce zachować poziom zatrudnienia a 11% je zwiększyć), o tyle na podwyżki pracodawcy nie patrzą już tak optymistycznie – planuje je zaledwie 3% firm.

Taki rozdźwięk między pracodawcami a pracownikami może doprowadzić do tego, że w najbliższych miesiącach coraz więcej osób będzie szukało nowych możliwości na rynku pracy i chętniej będzie odpowiadało na ogłoszenia rekrutacyjne, nawet mając już pracę. Czy skłoni to pracodawców do tego, by jednak podnieśli wynagrodzenia?