10 typów biurowych szkodników kuchennych

Chcesz być najbardziej uwielbianym pracownikiem przez współpracowników? To nie możesz zapominać o kuchennej etykiecie i zachowywać jak jeden z biurowych szkodników! Sprawdź czy nie jesteś jednym z najgorszych koszmarów współpracowników!

1.Kawożłopus Samolubus

Osobnik ten, zawsze ma to szczęście, że kawa w dzbanku kończy się akurat wtedy, kiedy on naleje sobie kawę. I oczywiście nigdy nie pamięta o tym, by nastawić kolejną porcję kawy do zaparzania.

2.Kubkus Niemyjus

Osobni szczególnie często spotykany w dużych korporacjach, w których łatwo ukryć swoją niechęć do mycia. Podrzuca ukradkiem kubki do zlewu nie kłopocząc się o ich mycie. Inną odmianę stanowi Niemyjus Nabiurkowy, który układa brudne kubki rzędem na swoim biurku, zmniejszając tym samym dostępność pojemników na kawę dla reszty zespołu.

3.Skrytożerus Złodziejaszkowaty.

Czeka w ukryciu snując się po kuchni aż wszyscy pracownicy wyjdą i dopada lodówki w pośpiechu wyjadając wszystko co znajdzie. Nie ma dla niego świętości. Połakomi się nawet na nadgryzioną i zleżałą kanapkę. Oczywiście najchętniej wyjada cudze smakołyki.

4.Resztkus Zgnilizus

Osobnik przynoszący do pracy jedzenie, który zapomina o tym o co przyniósł i pozostawia niezjedzone resztki w lodówce aż do momentu, w którym rozwinie się w niej inteligentna forma życia. Przy nadmiarze tego typu osobników w biurze, lodówka zaczyna wyglądać jak róg zepsutej obfitości. Po kilku miesiącach może nawet zacząć sama się poruszać i kserować dla innych pracowników dokumenty.

5.Lunchus Odorus

Miłośnik przynoszonych z domu posiłków, których odgrzewanie w mikrofalówce biurowej powoduje nagłe i utrzymujące się zagęszczenie atmosfery. Do ulubionych potraw Odorusa należą bigos i wszelkie rybopochodne potrawy.

6. Savoir Vivreus Przesadus

Osobnik grzeczny do granic możliwości. Nigdy nie zapomni życzyć ci smacznego, nawet jeśli odpowiedź groziłaby ci nagłym udławieniem się. Jest też szczególnie wrażliwy na wszelkie przejawy nie stosowania się do wysublimowanych zasad etykiety – pod jego ganiącym spojrzeniem za brak serwetki przy pojemniku z lunchem pracownicy palą się ze wstydu.

7.Kubłus Przepełniaczus

Osobnik ten należy do gatunku Animali Brudasus. Wyciąganie przepełnionego worka na śmieci z kosza jest mu całkowicie obcą czynnością. Nie pofatyguje się nawet o to, by kogoś o to poprosić. Zamiast tego, dopycha zużyte opakowania i fusy z kawy tak, by zaatakowały kolejną osobę, która zechce cokolwiek wyrzucić.

8.Mikrofalus Syfiarus

Ten osobnik uważa się za stworzonego do wyższych celów, dlatego też nigdy nie zdarza mu się posprzątać po sobie jeśli zabrudzi mikrofalę lub toster. W biurze, w którym występuje większa ilość tego typu osobników, toster również – podobnie jak lodówka – rozwija swoją inteligencję. Po kilku miesiącach wprawdzie nie podgrzewa tostów, ale za przeprowadza analizy finansowe.

9.Bekus obrzydliwus

Wychowany w chlewie osobnik ten wychodzi z założenia, że biuro jest jego drugim domem, zatem zasady etykiety go nie obowiązują – w końcu jest u siebie. Ma zatem w zwyczaju obwieszczać całemu światu (a przynajmniej osobom znajdującym się kuchni) to, że spożył satysfakcjonujący posiłek. Oczywiście, w niektórych kulturach takie zachowanie jest mile widziane. W naszym kraju jednak osobnika takiego zaliczymy jednak do gatunku szkodników.

10.Zajmowacz krzesełkowy

Ten osobnik nie wyszedł jeszcze z czasów liceum i stołówek szkolnych. Z narażeniem życia będzie bronił krzesełka zarezerwowanego dla kolegi zza biurka. Nawet jeśli kolega ów zamierza zjeść lunch dopiero za 20 minut i w tym czasie ktoś inny nie musiałby jeść na stojąco. W dość krótkim czasie zachowanie Zajmowacza powoduje, że je on lunch sam bądź ze swoim ulubionym kolegą.

Których szkodników macie w swoich biurach?

Tagi: