Złam kod i dostań się do wywiadu (lub wygraj tablet)

W zeszłym roku pisałam o nietypowej rekrutacji do Centrali Łączności Rządowej (GCHQ) w brytyjskim wywiadzie. Kampania „Can You Crack It” opierała się o zestaw zagadek do rozwiązania w ciągu określonego czasu. Komu się udało mógł dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Kampania okazała się na tyle skuteczna, że GCHQ ruszyło z nowym projektem – również nietypowym.

Tym razem kampania nazywa się „Can You find It?” i opiera o 5 zagadek ukrytych na stronie internetowej. Zagadki są kodami, które trzeba złamać. Każdy kto zdecyduje się powalczyć z wyzwaniem może nie tylko dostać opcje na pracę, ale również wygrać jedną ze 107 nagród (7 tabletów Nexus oraz 100 minikomputerów Raspberry Pi).

Praca oferowana jest w trzech działach GCHQ – Cyber (dział do walki z przestępczością cyfrową), Math&Cryptografy (dział odpowiedzialny za projektowanie i łamanie szyfrów) oraz stanowisko w Advance Technology Research – komórce do badań nad technologią.

Zainteresowani? Pracy w brytyjskim wywiadzie możecie nie zdobyć, ale miłośnikom kodów i kryptografii stworzone przez GCHQ zagadki mogą przypaść do gustu.