Dress code w e-sklepie. Jest sens?

dress code biuro Dress code w e sklepie. Jest sens? Dziś media obiegła wiadomość, że Merlin – znany polski e-sklep wprowadza dość surowy dress code dla swoich pracowników. Zakazane mają być np. dżinsy i trampki.

Zasady dotyczące ubierania się w pracy nie są niczym nowym. Wiele instytucji już zatrudniając pracownika wręcza mu podręcznik, w którym między innymi opisane są zasady ubioru do pracy. Są też firmy (często te najbardziej przez pracowników ukochane typu Google czy Facebook, w których dress code polega na tym, że każdy ubiera się tak jak chce). Która opcja jest lepsza?

Z perspektywy pracownika prawdopodobnie pełna dowolność. Tam jednak, gdzie mamy kontakt z klientem powinny obowiązywać pewne zasady – w końcu ubiór kształtuje wizerunek zarówno pracownika jak i firmy. Trudno zatem wyobrazić sobie byśmy poważnie traktowali bankowca w trampkach i bluzie z kapturem. Niemniej jednak Merlin jest sklepem internetowym i kontakt z kontrahentami i dostawcami ma tylko część pracowników. Większość ma przede wszystkim kontakt z komputerem. Jak donosi Biztok.pl w Merlinie zakaz pracy w dżinsach mają dostać również programiści.

Cóż, znając programistów może okazać się, że przy takim podaży pracy to, że konkurencja powie „u nas dżinsy są cool” może spowodować chęć zmiany pracy.

Dodaj komentarz

One Response to “Dress code w e-sklepie. Jest sens?”

  1. Wzory CV Anna says:

    Myślę, że jest to lekką przesadą, aczkolwiek zatrudniając się w firmie trzeba liczyć się z faktem, że pracodawca może wymagać od nas przestrzegania pewnych reguł również w ubiorze. Ale jeżeli chodzi o e-sklep uważam, że nie powinno to mieć miejsca.