Czy życzyć kolegom smacznego podczas II śniadania?

lunch praca2 Czy życzyć kolegom  smacznego podczas II śniadania?Zdarza ci się jeść w biurze lunch lub przynajmniej kanapkę? Niezależnie od tego czy jesz swój posiłek przy komputerze (bardzo niezdrowo i niehigienicznie) czy we wspólnej stołówce, pamiętaj o tym, by zachować kilka podstawowych zasad etykiety po to, by zachować wizerunek człowieka z klasą. Co zatem robić a czego nie robić? I czy życzymy sobie “smacznego”?

  • Jedząc lunch w biurze zachowaj wszystkie podstawowe zasady etykiety, jakie stosujesz w restauracji, czyli:
  • Nie mów z pełnymi ustami,
  • Nie oblizuj palców (nawet jeśli jesz kanapkę, zawsze miej przy sobie serwetkę lub papierowy ręcznik , by móc wytrzeć palce zanim powrócisz do klawiatury)
  • Nie jedz palcami (nawet jeśli jesz z dala od innych, przy własnym biurku, to i tak jest widoczne)

Jednym z częstych błędów popełnianych na pracowniczej stołówce (czy w kuchni) jest życzenie wszystkim jedzącym właśnie osobom smacznego. Nie robimy tego z prostego powodu – obliguje to do odpowiedzi „dziękuję”. Teraz wyobraźcie sobie, że podczas waszego lunchu do Sali co 3 minuty wchodzi w sumie 15 osób I każda z nich mówi wam „smacznego”. 15 razy musicie oderwać się do posiłku po to, by odpowiedzieć. Najczęściej macie przy tym pełne usta, co powoduje dyskomfort (u obu osób). Dlatego w dobrym tonie jest – wbrew powszechnej opinii – nie życzenie smacznego osobom już jedzącym, Możemy to zrobić tylko wtedy, kiedy wszyscy razem zasiadamy do posiłku. Nie robimy tego też wtedy, kiedy zdarzy się nam sytuacja w której to jeden z pracowników częstuje innych – wtedy smacznego może życzyć on. Jeśli ty to zrobisz, niejako podważasz jakość przygotowanej przez kolegę potrawy.

Dodaj komentarz