Czy 13 latek może już myśleć o karierze?

Według serwisu społecznościowego LinkedIn może, a nawet powinien. W związku z tym, we wrześniu serwis uruchomił dostęp do swojego serwisu już dla osób, które ukończyły 13 lat. Nawet gimnazjaliści będą mogli budować już swoją karierę zawodową.

W Holandii wiek rejestracji obniżono do 16 lat, w Chinach nadal trzeba mieć 18 by się zarejestrować. USA, Kanada, Niemcy, Hiszpania, Australia i Korea Południowa otwarta jest dla osób w wieku 14 lat. W pozostałych krajach wystarczy 13 lat.

Jaki jest cel obniżania granicy wieku? Według LinkedIn, z serwisu powinno się zacząć korzystać wcześnie, by świadomie móc budować swój wizerunek i dbać o konkurencyjność swojej oferty na trudnym rynku pracy. Czy w tak młodym wieku ma to sens? Serwis, który chce zwiększyć ilość użytkowników uważa, że tak. Psychologowie twierdzą, że to jednak za wcześnie – a o to, czy młodzi ludzie, którzy spędzają czas na bardziej „rozrywkowych” serwisach takich jak Facebook, Twitter czy Instagram zechcą tak wcześnie interesować się przyszłością zawodową pokaże czas.