Co liczy się dla pracowników po 50 roku życia?

Dlaczego nadal pracujemy mimo ukończenia 50 lat? Będąc w tym wieku pracujemy przez ponad połowę swojego życia – czy to nie jest już wystarczająco dużo? Niestety, nowy wiek emerytalny każe nam pracować jeszcze przez kilkanaście lat. Co motywuje pracowników dojrzałych wiekiem do tego by pracować?

Pracowników powyżej 50 roku życia zapytała o to firma AARP, która kilkukrotnie była nagradzana jako najlepsze miejsce pracy dla osób po 50 tce w USA. Jakie informacje zdobyto dzięki badaniu?

Niestety około 21% osób powyżej 50 roku życia musi zajmować się bliską osobą, która wymaga staej opieki medycznej – to powoduje zaś, że mogą oni pracować jedynie częściowo bądź wcale. Stąd coraz większa potrzeba elastycznego czasu pracy również w tej grupie pracowników. Wychodzi na to, że niedługo na topie będą te firmy, które pozwalają elastycznie zarządzać czasem pracy – chcą tego zarówno najmłodsi pracownicy, pokolenie rodziców kilkulatków oraz osoby powyżej 50 roku życia. Firmy, które nie zaczną oferować indywidualnego podejścia do czasu pracy będą miały większe problemy z zatrudnianiem nowych pracowników, bo zainteresowanie pracą w nich będzie spadać.

Tagi: