45 letni mężczyźni mają największy bałagan na biurkach

Czy masz na biurku porządek czy raczej stertę papierów z których połowa powinna już dawno zostać wyrzucona, a druga połowa jest jednym wielkim chaosem? Czy wiecie ile czasu marnujemy na szukanie dokumentów, które powinny być uporządkowane (i wtedy nie marnowalibyśmy ani minuty)? Rocznie średnio 1,5 dnia na pracownika!

Największy bałagan na biurkach mają (statystycznie) mężczyźni w wieku 45 lat. Najczystsi są mężczyźni 24 letni. Znacznie bardziej nieporządni są mężczyźni – aż 13,4% z nich dostało reprymendę od szefa za to, że na biurku mają za duży bałagan. Wśród kobiet takich bałaganiarek jest tylko 6,9%. Prawda jednak taka, że aby szef zwrócił uwagę na nasz bałagan, to albo musi być nie lada pedantem, albo bałagan musi już być naprawdę wielki.

Nasz stosunek do czystości biurka jest dość ambiwalentny. 46% pracowników uważa, że czystość biurka nie ma znaczenia dla efektywności pracy. Mimo tego, że co piątemu zdarzyło się zgubić ważne dokumenty. Co dziesiątemu zdarzyło się też stracić klienta tylko dlatego, że jego dokumenty gdzieś utknęły i w efekcie nie dokończono transakcji.

Dlaczego mimo tego, że bałagan niesie ze sobą tyle strat jesteśmy tak nieporządni? Pracownicy tłumaczą się brakiem czasu na sprzątanie biurka a 20% uważa, że gdyby szef zapewnił im służbowe smartfony nie mieliby bałaganu (co jest w sumie dziwnym argumentem).

Korzyści z posiadania czystego biurka jest zaś tak wiele, że trudno je przecenić:

A jakie korzyści wy widzicie i przede wszystkim – czy macie na burkach porządek?

Źródło:dailymail.co.uk