3,1 mln kalorii zaoszczędzonych w Google

Jak bardzo pracodawcy mogą dbać o zdrowie pracowników? Google dba o to, by każdy z pracowników mógł się odżywiać w pracy– zapewnia dostęp do zróżnicowanego jedzenia dla swoich pracowników. Niestety ci, zbyt często wybierali słodycze. Dlatego Google wprowadziło cięcia i w jednym tylko biurze zaoszczędziło 3,1 mln kalorii.

Akcja ograniczania M&Msów zaczęła się w 2006 roku. Od tej pory udało się (przy 2000 osobowej załodze) doprowadzić do tego, że ponad 3mln kalorii nie zostało spożytych. Zamiast cukierków, pracownicy firmy mogli częstować się zdrowymi przekąskami – warzywami lub orzechami.

Ile to jest 3 mln kalorii? W przeliczeniu na jednego pracownika około 1500 – zatem nie aż tak strasznie dużo. Mimo wszystko w sumie pracownicy nowojorskiego oddziału Google dzięki nie jedzeniu cukierków nie przytyli 375 kg (a tyle przybraliby na wadze, gdyby owe 3 mln kalorii zjedli).

Jak jeszcze Google walczy ze złymi nawykami żywieniowymi pracowników? Na przykład niezdrowe, gazowane napoje słodzone ukrywa na dnie lodówek,a na górnych półkach prezentuje wodę (dzięki temu spożycie wody wzrosło o 47% a napojów gazowanych spadło o 7%).

Czy badania Google (pod nazwą M&M’s Project), które miały prowadzić do lepszych nawyków żywieniowych pracowników poprawiły ich stan zdrowia lub samopoczucie? Takich wyników Google nie przedstawił, ale mimo tego chciałabym pracować w firmie, w której mój szef dba o to, co jem. A wy?

Tagi: