Będzie wolne 4 czerwca 2014 roku ?

Za rok, 4 czerwca przypadnie 25 rocznica obalenia w Polsce komunizmu. Z tej okazji dziennikarka Katarzyna Kolenda – Zalewska apeluje do rządu o ustanowienie jednorazowo dnia wolnego od pracy.

Pomysł odnosi się do apelu prezydenta, który nawołuje do obchodów Roku Wolności i uczczenia okrągłej rocznicy utworzenia pierwszego niekomunistycznego rządu. I choć wybory 4 czerwca 1989 roku były tylko częściowo demokratyczne na zawsze zmieniły układ sił w Polsce.

Oczywiście to tylko pomysł i trudno spodziewać się, że uda się taki dodatkowy wolny dzień rzeczywiście uzyskać. Zwłaszcza, że wypada w środę, a wolne w środku tygodnia daje od razu Polakom szanse na dłuższy weekend. Co ciekawe, rok później Boże Ciało wypada właśnie 4 czerwca – zatem i tak będziemy mieć wolne.

Jak uważacie, czy 25 rocznica obalenia komunizmu w Polsce to wystarczająca okazja do tego, by ustanowić dzień wolny od pracy? Takie dodatkowe wolne to wprawdzie z jednej strony dodatkowy urlop, ale również spora strata dla gospodarki.

źródło:wp.pl, fot:wikipedia.com

Tagi: