Będzie wolne 4 czerwca 2014 roku ?

Ukrainians in Sydney demonstrating against Russian Communism   1953 Będzie wolne 4 czerwca 2014 roku ?Za rok, 4 czerwca przypadnie 25 rocznica obalenia w Polsce komunizmu. Z tej okazji dziennikarka Katarzyna Kolenda – Zalewska apeluje do rządu o ustanowienie jednorazowo dnia wolnego od pracy.

Pomysł odnosi się do apelu prezydenta, który nawołuje do obchodów Roku Wolności i uczczenia okrągłej rocznicy utworzenia pierwszego niekomunistycznego rządu. I choć wybory 4 czerwca 1989 roku były tylko częściowo demokratyczne na zawsze zmieniły układ sił w Polsce.

Oczywiście to tylko pomysł i trudno spodziewać się, że uda się taki dodatkowy wolny dzień rzeczywiście uzyskać. Zwłaszcza, że wypada w środę, a wolne w środku tygodnia daje od razu Polakom szanse na dłuższy weekend. Co ciekawe, rok później Boże Ciało wypada właśnie 4 czerwca – zatem i tak będziemy mieć wolne.

Jak uważacie, czy 25 rocznica obalenia komunizmu w Polsce to wystarczająca okazja do tego, by ustanowić dzień wolny od pracy? Takie dodatkowe wolne to wprawdzie z jednej strony dodatkowy urlop, ale również spora strata dla gospodarki.

źródło:wp.pl, fot:wikipedia.com

Dodaj komentarz

One Response to “Będzie wolne 4 czerwca 2014 roku ?”

  1. juhu napisał(a):

    Oczywiście każde Święto to dobra okazja do wolnego 🙂 jednak patrzenie na to z perspektywy strat ekonomicznych polskiej gospodarki to już przesada ;P jedn dzień więcej wolnego dla Polaków to nie taka straszna strata, jak zamknięcie dobrze prosperujących polskich zakładów produkcyjnych tylko dla pieniędzy wpływających z UE to dopiero dramatyczna strata dla polskiej gospodarki :/