Wolne dla kobiet w czasie menstruacji?

blogowanie2 Wolne dla kobiet w czasie menstruacji? Takie rozwiązanie  – w formie dwóch dni miesięcznie wolnych od pracy – zaproponował rosyjski polityk Mikhail Degtyaryov z partii Liberalnych Demokratów, kandydat na burmistrza Moskwy.

Dodatkowe dni wolne miałyby kobiecie w czasie miesiączki. Swój pomysł polityk motywuje tym, ze kobiety w tym czasie przeżywają trudny okres, często aż mdleją z powodu menstruacji. Poza tym są bardziej drażliwe i nie tak efektywne w pracy, zatem dodatkowe wolne dni miałby służyć ochronie ich (i pozostałych w firmie mężczyzn).

Wybory na burmistrza zbliżają się wielkimi krokami – mają odbyć się 8 września. Pomysł o wolnych dniach dla kobiet jest wyborczą kiełbasą na którą złapać mogą się mieszkanki Moskwy.  I jak wam się taki pomysł podoba? Oczywiście polityk nie doprecyzował, czy wolne przysługiwałoby jedynie tym kobietom, dla których menstruacja jest rzeczywiście ciężka (i jak to udowodnić?) czy też każdej – w tym drugim przypadku, każda kobieta mogłaby mieć dodatkowo 24 dni urlopu rocznie !

Pozostaje mieć nadzieję,  że na tak fantastyczny pomysł nie wpadnie żaden z naszych polityków – przy dodatkowych 24 dniach rocznie wolnych dla każdej kobiety miałybyśmy jeszcze mniejsze niż obecnie szanse na to, by znaleźć pracę.

Dodaj komentarz

2 komentarze to “Wolne dla kobiet w czasie menstruacji?”

 1. emigrant napisał(a):

  A proszę bardzo…. BEZ WYPŁATY za ten czas.

  • majka napisał(a):

   Kurczę, tak bym życzyła wszystkim nieempatycznym facetom, aby chociaż jeden raz w życiu musieli przeżyć ten przerażający ból (brzucha, pleców, nóg), okropne samopoczucie fizyczne (wymioty, biegunki) i psychiczne (drażliwość, niecierpliwość, smutek) 🙁 🙁 🙁
   Fajnie, że są tacy, którzy to rozumieją.