Praca dla matek ze Śląska

Jesteś matką, chcesz wrócić do pracy i mieszkasz w Tychach? Jest dla Ciebie propozycja w ramach programu „Mama w strefie szansy”.

Po raz drugi rusza program społeczny dedykowany dla matek, które po urodzeniu dziecka nie powróciły na rynek pracy a chcą to zrobić. Obejmie od 20 kobiet z województwa śląskiego zamieszkałych w Tychach. Mało, ale lepszy rydz niż nic.

Co w ramach programu otrzymają kobiety? Przede wszystkim wsparcie w opiece nad dzieckiem przez okres 10 miesięcy. Bardzo często barierą w powrocie na rynek pracy jest brak możliwości zapewnienia opieki dziecku (np. dzięki babci) a jednocześnie zbyt wysokie w stosunku do zarobków koszty zatrudnienia opiekunki. Jeśli po opłacaniu opiekunki ma nam zostać w portfelu 100 zł to wracać do pracy się po prostu nie opłaca. Ponadto matki dostaną indywidualne wsparcie w procesie szukania pracy, coaching oraz będą mogły poszerzyć swoje kompetencje zawodowe dzięki szkoleniom.

Kto może wziąć udział w projekcie? Poza wspomnianym warunkiem lokalizacji zamieszkania, matka musi wychowywać dziecko do 5 roku życia i nie móc zapewnić opieki nad dzieckiem w inny sposób niż dzięki wsparciu programu. Musi być również zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tychach jako osoba bezrobotna.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta