Pomysł na karierę – zostań gladiatorem


Wprawdzie czasy, w których niewolnicy walczyli o poklask i wolność na arenach już dawno minęły, ale dzięki serialom takim jak Spartakus, zainteresowanie walkami gladiatorów ożyło. Na tyle, by we Włoszech powstała szkoła, która kształci właśnie w tym fachu. Roboty wprawdzie po tym nie ma, ale przynajmniej kursanci poprawiają swoją kondycję (to i tak więcej niż po studiach humanistycznych w Polsce).

W Rzymie powstała Scuola Gladiatori Roma – czyli szkoła, w której można uczyć się tego, jak zostać gladiatorem. Uczniowie w trakcie treningów poprawiają swoją siłę, wytrzymałość, refleks i szybkość. Poza tym uczą się operować starożytną bronią, a uwieńczeniem ich treningów jest walka z instruktorem na arenie. Niektórzy kursanci uczestniczą w zajęciach miesiącami, a nawet latami – specjalizując się w określonej broni lub technice. Szkoła oferuje również „atrakcję” w postaci 1 dniowego kursu gladiatora – przeznaczonego dla tych, którzy przez chwilę chcą poczuć się jak Spartakus.

Uczestnictwo w zajęciach kosztuje zaledwie 25 Euro za pierwszy miesiąc oraz 5 Euro za każdy kolejny miesiąc. Zdjęcia z zajęć możecie obejrzeć na Facebook.