Osobę z tatuażem zatrudnię

Pamiętacie pomysł jednej z agencji nieruchomości, która w zamian za to, że pracownik wykonałby sobie tatuaż firmy proponowała podwyżkę? Ciekawe jakie szanse na późniejsze zatrudnienie mają osoby, które na taki krok się zdecydowały.

Na stronie hrbartender.com znalazłam dane dotyczące tego ilu pracodawców zdecydowałoby się na zatrudnienie osób posiadających tatuaż. Okazuje się, że 47%badanych tatuaż by nie przeszkadzał. 36% uznała że nie miał by on znaczenia przy decyzji rekrutacyjnej o ile nie byłby zbyt widoczny. Zdecydowane nie tatuażom powiedziało 17% badanych.

Z ciekawych statystyk odnośnie tatuaży (przeprowadzonych w USA) – 17% osób, które zrobiło sobie tatuaż później tego żałowało, a 11% usunęło bądź chce usunąć swój tatuaż. Co trzecia osoba czuje się jednak dzięki tatuażom bardziej sexy.

Na stronie tatuaze.net.pl znalazłam wyniki badań dotyczących postrzegania tatuaży w Polsce – zdaniem badanych (z których większość rekrutowała się z serwisów poświęconych temu zjawisku, zatem prawdopodobnie przyjaźnie do tatuażu nastawionych) w Polsce tatuaże nie cieszą się przychylną opinią wśród ludzi i nie rozróżnia się tatuażu artystycznego od więziennego. 19% badanych uważa, że tatuaż jest dowodem recydywy lub kontaktów ze środowiskiem przestępczym.

W Polsce tatuaż ma ponad 3 mln osób – większość jednak w mniej widocznych miejscach, których podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie widać.

A wy jak uważacie – tatuaż przeszkadza w otrzymaniu pracy czy może nie ma znaczenia?