Nadworny bibliotekarz poszukiwany

2 lata temu Królowa Elżbieta II poszukiwała ogrodnika i kamerdynera. Teraz królewskie salony otwierają się dla bibliotekarza.

Królewska biblioteka jest dość pokaźna – liczy 125.000 tytułów. Jest zatem czym się opiekować a taka biblioteka to prawdopodobnie marzenie nie jednego bibliotekarza. Zwłaszcza, że wybrana osoba będzie mieć kontakt z naprawdę niezwykłymi dziełami – np. serią szkiców stworzonych przez Leonarda da Vinci. Poza książkami i szkicami, bibliotekarz będzie też zajmował się manuskryptami (nierzadko niezwykle cennymi ), monetami, medalami i mapami . Do obowiązków bibliotekarza należy też współtworzenie wystaw tematycznych z królewskich zbiorów, które pojawiają się w Londynie i Edynburgu.  Pensja za tą przyjemną dla pasjonata pracę? 53.000 Funtów rocznie.

Głównymi wymaganiami są: bycie prawdziwym bibliofilem, ogromna wiedza na temat książek i wydawnictw oraz doskonała znajomość historii Wielkiej Brytanii. Królewska biblioteka jest też oczywiście otwarta na nowości technologiczne w zakresie archiwizacji danych i zarządzania zbiorami – zatem nowy królewski bibliotekarz musi też świetnie poruszać się po nowych technologiach z zakresu IT i oprogramowania. Zainteresowani?

Tagi: