Moda dla osób z najniższą krajową

minimum wage dress Moda dla osób z najniższą krajowąByliście ostatnio na wyprzedażach? Zwykła sukienka kosztuje po przecenie 40-60 zł. Bez przeceny 120 zł – i nie jest to jakaś bardzo wysoka półka. Osoba zarabiająca minimum krajowe, na taką kieckę (przecenioną) musi pracować ponad 7 godzin – czyli cały dzień. W Wielkiej Brytanii jedną z firm odzieżowych wypuściła serię sukienek kierowanych do osób zarabiających najmniej. Co ciekawe, ta sukienka jest tania nawet dla nas.

Minimum krajowe dla osób poniżej 18 roku życia wynosi w Wielkiej Brytanii 3,68 Funta za godzinę (dla osób powyżej 21 lat minimum wynosi 6,19 Funta). W cenie 3,68 Funta można kupić Minimum Wage Dress – czyli sukienkę dla pracujących nastolatek. Dostępna jest w jednym kroju, za to w trzech kolorach. Jest tak skrojona, by nastolatka czuła się atrakcyjnie i modnie – nawet jeśli zarabia za mało, by móc ubierać się w markowych sklepach. Projekt taniej sukienki wdrożyła sieć Figa Store z Leicester.

Aby u nas mógł powstać podobny projekt, sukienka musiałaby kosztować 9 zł – za taką kwotę, co najwyżej możemy obecnie kupić ciuch w sklepie z odzieżą używaną. A to i tak, jak będziesz mieć szczęście i wyjątkowo dobry „grzeb”.

Dodaj komentarz

One Response to “Moda dla osób z najniższą krajową”

  1. emigrant says:

    I o czym to świadczy? Skoro w UK “można” zrobić sukienki za niecałe 4 funty, zapłacić pracownikowi za pracę przy ich produkcji nawet minimalną stawkę tj w przeliczeniu na zł więcej niż ~4500 złotych i do tego jeszcze mieć zysk dla firmy… to w PL się “nie opłaca”?
    Opłaca się i to jeszcze bardziej – tylko Polski geszefciarz przy 100% marży płacze bo nowego merca nie da się kupić w ciągu roku… a przy narzucie 20-30% zamyka firmę bo jest to “nieopłacalne”. W PL jest po prostu ZŁODZIEJSTWO nastawione na ograbienie klienta a nie uczciwy handel.

    Co do “pracujących nastolatek” w UK to pełno ich w PRIMARK’u gdzie można nowe ciuchy na wyprzedaży kupić już od 1 funciaka… a ciuszki są nieco ładniejsze od wyżej zaprezentowanych.

    Odnośnie Polski – jak ktoś musi tyrać cały dzień na najtańszą sukienkę… to powinien się mocno zastanowić nad swoim życiem i swoją głupotą – bo to on podpisał umowę na śmiesznie niskiej stawce…