6 korzyści z wolontariatu podczas bezrobocia

wlontariat z dziecmi 6 korzyści z wolontariatu podczas bezrobocia Nie masz pracy? Stale szukasz, ale jak na razie nie możesz znaleźć niczego odpowiedniego? Wykorzystaj wolny czas i poszukaj wolontariatu.

Wolontariat podczas bezrobocia może przynieść ci sporo korzyści:

 1. Nowe doświadczenia – możesz poszukać wolontariatu w okolicach Twoich zainteresowań zawodowych, dzięki temu zdobędziesz nowe kompetencje i czegoś się nauczysz.
 2. Redukcja „dziury” w CV – nie wiesz ile czasu zajmie ci szukanie pracy – może to być nawet kilka miesięcy. Mając wolontariat w CV pokazujesz, że jesteś osobą proaktywną i nie marnujesz czasu.
 3. Nowe znajomości – wprawdzie na wolontariacie nie zarobisz, ale możesz poznać kogoś, kto pomoże ci w szukaniu pracy.
 4. Zajęcie – szukanie pracy jest zajęciem wyczerpującym. Ciągłe odmowy podkopują nasze poczucie własnej wartości. Jeśli będziesz mieć zajęcie, nie dasz się tak szybko pokonać poczuciu beznadziei.
 5. Poczucie sensu – robienie czegoś dla innych pozwoli ci utrzymać poczucie sensu tego co robisz i po co żyjesz – przy braku pracy bardzo łatwo poddać się depresji. Wolontariat pomoże ci zachować dobry stan psychiczny.
 6. Zabawa i miłe spędzanie czasu – jeśli znajdziesz wolontariat w obszarze, który sprawia ci przyjemność będziesz się dobrze bawił pracując.

Nic nie tracisz – czasu i tak masz w nadmiarze. Zamiast marnować go na siedzenie przed telewizorem możesz go pożytecznie wykorzystać. A kto wie, może odnajdziesz w tym pasję?

Dodaj komentarz

2 Responses to “6 korzyści z wolontariatu podczas bezrobocia”

 1. emigrant says:

  Najlepiej to w ogóle nie szukać pracy zarobkowej… oddać się w pełni do dyspozycji geszefciarza który na tobie ZARABIA PIENIĄDZE.

  AD1. Za “zdobywane doświadczenie” nikt jedzenia w sklepie nie sprzeda, tak samo nie da się opłacić rachunków…
  AD2. Dziura w CV ? A co to kogo obchodzi ile czasu człowiek miał “wolne”? Sama Pani na tym blogu co jakis czas pisze o rocznych wyjazdach dookoła świata – Ci to mają “dziurę”
  AD3. bez komentarza
  Ad4. Lepiej hodować kanarki albo iść z psem na długi spacer niż dymać za darmo…
  Ad5. Praca bez wynagrodzenia jest BEZ SENSU
  Ad6. Życie to nie “zabawa” – trzeba płacić rachunki…

  • farma5010 says:

   Zgadzam się z przedmówcą. Co gorsza jest obecnie plaga wolontariatów “zawodowych” na co łapią się studenci i bezrobotni chcąc jakkolwiek istnieć, ale także pracodawcy uradowani że nie muszą zatrudniać.