10 aplikacji na smartfon dla pracownika korporacji

smartfone 10 aplikacji na smartfon dla pracownika korporacji Nie rozstajesz się z telefonem nawet nocą? Jest twoją podstawową bazą informacji, kontaktu i miejscem, który pozwala ci zarządzać sobą i swoim czasem? Tych kilka aplikacji powinien mieć każdy pracownik korporacji jeśli chce być trendy i na czasie.

unnamed 10 aplikacji na smartfon dla pracownika korporacji 1. All-in Pedometr – aplikacja dostępna na Androida i iPhone. Pozwala na mierzenie ilości kroków. Po co? Po to byśmy wiedzieli czy zażywamy odpowiednio dużo ruchu. Codziennie, dla dobrego samopoczucia powinniśmy wykonywać 10.000 kroków (wynika tak z badania Global Corporate Challenge) – te kroki nie muszą oznaczać jedynie dojścia i powrotu z pracy. Po biurze też się poruszamy a aplikacja może nam pomóc zmierzyć to, czy mamy dostatecznie dużo ruchu. Przy okazji zmierzymy też ilość spalonych kalorii. Aplikacja bezpłatna.

2. Getpocket.com – aplikacja desktop i mobile umożliwiająca szybkie zapisywanie linków do stron, na których chcemy coś przeczytać, ale nie mamy teraz na to czasu. Aplikacja pozwala na ściągnięcie tekstu na kartę pamięci i przeczytanie artykułu nawet bez dostępu do internetu. Zatem jeśli dojeżdżasz do pracy autobusem, możesz po drodze przeczytać newsy branżowe, które znalazłeś w ciągu dnia. Aplikacja bezpłatna.

3.Yoga Free – aplikacja, która pomaga nam w ćwiczeniu jogi. Do wykorzystania po pracy w celu relaksu i rozluźnienia. Ponad 300 asan i możliwość tworzenia własnego programu ćwiczeń. Aplikacja bezpłatna.

joga praca 10 aplikacji na smartfon dla pracownika korporacji

4.mSecure – aplikacja umożliwiająca przechowywanie wszystkich haseł w jednym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz już pamiętać kilkunastu różnych haseł, czy dla ułatwienia sobie pracy wszędzie stosować jedno, co jest niezwykle niebezpieczne. Aplikacja w cenie 32,99. Można też poszukać innych podobnych aplikacji tego typu (np. bezpłatnego aWallet Password Manager)

5.Twoja Pogoda – aplikacja stworzona przez jeden z najbardziej popularnych serwisów pogodowyh w Polsce – Twojapogoda.pl. Wysoka sprawdzalność prognoz. Pracownikowi korporacji przydaje się codziennie przed decyzją co dziś do pracy ubrać (czy popielaty czy czarny garnitur). Aplikacja bezpłatna. Oczywiście można zainstalować jeden z wielu innych serwisów pogodowych.

6. WakeUp or Die – aplikacja, która z pewnością cię obudzi. Budzik nie przestanie wrzeszczeć, dopóki nie nakarmisz głodnego potwora. Skuteczny budzik to marzenie wielu pracowników, którzy mają kłopot z porannym wstawaniem. Aplikacji służących do budzenia znajdziemy dziesiątki. Zarówno takie, które potrafią nas obudzić delikatnie, jak i takie, które nas zerwą z łóżka z krzykiem. Szczególnie polecamy Alarm Puzzle (bezpłatny – który wymaga odpowiedzi na zagadkę zanim przestanie wyć. Po jakimś czasie bywa niezwykle irytujący). Niezły, rozwiązaniem jest też Wake Smarter (tylko iPhone – 3$), który umożliwia kontrolę głosową i pozawala nagrać dowolny komunikat jakim będziemy budzeni. Nawet odgłos wiertarki.

7. Ile nadgodzin dymam – czyli PayRecord. Aplikacja na iPhone, ktró pozwala mierzyć ilość spędzonego w pracy czasu – wraz z delegacjami. W prosty sposób można zatem zorientować się czy nasze wynagrodzenie odpowiada temu, ile czasu wkładamy w naszą pracę.

8. Box – aplikacja do przechowywania plików i ich udostępniania. W przypadku pracy w korporacji must have. Niezwykle ułatwia pracę i dzięki dostępowi z jakiegokolwiek miejsca nasze dokumenty mamy zawsze pod ręką. Nawet jeśli zostaniemy zwolnieni w ciągu pięciu minut.

9. CardMunch – niestety tylko na iPhone. Aplikacja pozwala na szybkie archwizowanie otrzymywanych wizytówek. Wystarczy zrobić fotografię wizytówki a aplikacja przerobi ją na dane kontaktowe przechowywane w telefonie.

cardmunch 10 aplikacji na smartfon dla pracownika korporacji
10. Wunderlist – to-do app. Aplikacja pozwalająca na zarządzanie zadaniami do zrobienia. Nie tylko tymi, które mamy zrobić w pracy, ale również tymi, których wymaga od nas nasze hobby czy żona. Mamy dostęp do różnych list, które możemy tworzyć sami, podgląd wykonanych zadań. Oczywiście możemy wysyłać przypomnienia innym oraz zapraszać do dzielenia naszych list. Dostępna na wszystkie urządzenia i całkowicie bezpłatna.

A z jakich aplikacji wy korzystacie?

Dodaj komentarz

One Response to “10 aplikacji na smartfon dla pracownika korporacji”

 1. Zdrowy Pracownik says:

  Powstaje coraz więcej takich aplikacji i co jeszcze fajniejsze- made by Poland 🙂
  Tutaj ciekawa rozmowa
  kurapazurem.pl/aplikacje-dbaja-o-zdrowie-pracownikow-korporacji/