Rodzinne firmy częściej są społecznie odpowiedzialne

rodzina2 Rodzinne firmy częściej są społecznie odpowiedzialne Czy ważne jest dla was to, by firma, w której pracujecie działała na rzecz lokalnej społeczności? Na przykład wspierała budowę parkingów, placów zabaw czy dotowała zajęcia pozalekcyjne dla dzieci? Dla pracowników, takie działanie firm jest coraz bardziej znaczące, a badania wykazują, że znacznie chętniej w akcje społeczne włączają się firmy rodzinne – czyli takie, w których przynajmniej część udziałowców (lub szefów) pochodzi z jednej rodziny.

Dlaczego tak się dzieje? Badacze z Brigham Young Uniwersity uważają, że dzięki temu iż członkowie zarządu stanowią rodzinę, są znacznie bliżej problemów lokalnej społeczności, bo nie rozmawiają ze sobą jedynie o interesach, ale – jak to w rodzinie – na różne tematy i stąd większa świadomość potrzeb ich klientów, innych udziałowców i … lokalnych społeczności. Ta świadomość sprzyja zaś podejmowaniu przez firmę działań, które takiej społeczności mogą pomóc.

Jeśli zatem chcesz,  by firma, a w której pracujesz była nastawiona nie tylko na zysk, ale również dzieliła się nim z potrzebującymi, to wybierz firmę zarządzaną rodzinnie.

Dodaj komentarz

One Response to “Rodzinne firmy częściej są społecznie odpowiedzialne”

  1. emigrant napisał(a):

    W UK tak… w PL nie.

    W PL w wiekszosci firm z „rodzinnym zarządem” mamy do czynienia z pasożytami-zarządem i „rodzinką nie do ruszenia” oraz „robolami” wypruwającymi żyły na pasożytów.