Będzie więcej pracy?

trend wzrostowy Będzie więcej pracy? Z ostatniego raportu ManPowerGroup wynika, że w III kwartale 2013 roku ma być nieco więcej pracy – po raz pierwszy od roku osiągnęliśmy dodatni wskaźnik prognozy zatrudnienia.

W ramach badania przeprowadzonego na 751 firmach, zredukować zatrudnienie chce 9% firm, a 16% planuje zwiększyć zatrudnienie. Jesteśmy zatem na plusie, Niestety niewielkim, gdyż po korekcie wskaźnika wynikającego z ożywienia sezonowego (prace wakacyjne i zbiory) zatrudnienie ma wzrosnąć zaledwie o 2%. W porównaniu do ostatnich 4 kwartałów to i tak nieźle, bo mieliśmy do tej pory wskaźnik na minusie.

Gdzie ma pojawić się praca? Najmocniej zatrudniające sektory to:

 • branża TLS (transport) – 10% wzrostu
 • sektor publiczny – 6%
 • rolnictwo – 4%
 • finanse i nieruchomości – 3%

Na minusie jest przemysł wydobywczy, energetyka i wodociągi oraz branża gastronomiczna i budowlana.

Jeśli zaś interesuje cię emigracja, to największy wzrost zatrudnienia przewidują kraje takie jak: Tajwan (35%), Brazylia (28%), Panama, Peru i Turcja (24%).

Dodaj komentarz

2 komentarze to “Będzie więcej pracy?”

 1. emigrant napisał(a):

  HAHAHA… a jak tam z płacami ? Dalej 99% na najniższej krajowej wynoszącej niecałe 300 funtów na miesiąc??? (czyli tyle co TYGODNIÓWKA w normalnym kraju…)

  Ciekawe są również wyniki wzrostu w „prace wakacyjne i zbiory”… przecież w tych sektorach większość ludzi jest zatrudniana na CZARNO.

 2. Parappa napisał(a):

  Chyba w urzędach, bo jedyny regularnie zatrudniający pracodawca, to nasz ulubiony rząd. Urzędników mamy ponad pół miliona i to nie jest nasze ostatnie słowo. Cała reszta przypadkowego społeczeństwa musi się zadowolić płacą minimalną lub niewiele wyższą.