Aplikacja, która łączy rekruterów z kandydatami


Na rynku pojawia się coraz więcej pomysłów na to, jak usprawnić zarówno proces rekrutacji jak i szukanie pracy kandydatom. Z jednej strony mamy bowiem wysokie bezrobocie, ale z drugiej firmy nadal skarżą się na trudności z pozyskiwaniem wartościowych kandydatów. Jednym z takich dość ciekawych narzędzi jest JobProxaplikacja, która pozwala „złowić” kandydata praktycznie wszędzie – np. w kinie czy w sklepie odzieżowym.

Jak ma to działać? Otóż aplikacja ma powiadamiać osoby szukające pracowników, że potencjalny kandydat, który posiada wymagane kwalifikacje jest w pobliżu (np. stoi w tej samej kolejce po bułki). Wtedy osoba rekrutująca może wysłać do kandydata zaproszenie na rozmowę – np. do pobliskiej kawiarni. Kandydat może zaproszenie na spotkanie przyjąć bądź odrzucić, ale jeśli je przyjmie to kto wie – być może znajdzie w ten sposób pracę.

Sama idea jest niezła, ale aby system działał potrzebni są użytkownicy – z obu stron. CV można do systemu „załadować” np. poprzez własne konto na LinkedIn, można też je zamieścić w systemie poza kontem w serwisie społecznościowym. Ogłoszenia o pracę również pobierane są z LinkedIn (i jest możliwość „załadowania” och bezpośrednio do aplikacji). Poza tym, obie osoby muszą mieć udostępnioną lokalizację w komórce, by takie połączenie kandydata i rekrutera było możliwe.

Co sądzicie o takim systemie – chcielibyście by była możliwość znalezienia was przez pracodawcę w niemalże każdej sytuacji? Np. na sobotniej imprezie czy w kościele?