10.000 kandydatów na jedno stanowisko!

Jaka praca cieszyła się aż taką popularnością? Otóż było to stanowisko pomocnika destylatora whisky. Na stanowisko przyszło ponad 10.000 zgłoszeń z całej Wielkiej Brytanii.

Iain McArthur pracuje w destylarni Lagavulin Distillery w Islay od 43 lat. Wcześniej, w destylarni pracował przez 50 lat jego ojciec. Karierę Ian rozpoczął w 1970 roku. Po tak długim czasie uznał, że czas na pomocnika, który – być może – przejmie po nim schedę, kiedy Ian uzna, że czas na emeryturę. Ogłoszono zatem nabór na który zgłosiła się niewyobrażalna ilość kandydatów z których każdy był miłośnikiem whisky. Co ciekawe, praca która ma polegać na współtworzeniu nowej single malt Scotch whisky ma trwać zaledwie … 2 dni.

Zwycięzcą konkursu został John Parkinson, który dzięki temu bardzo krótkiemu stażowi pozna ściśle chronione sekrety wytwórni whisky – i niewątpliwie będzie się przy tym dobrze bawić. A jeśli jesteście ciekawi jak wygląda codzienność pracy w destylarni whisky, zapraszam na wirtualną wycieczkę z jej pracownikiem:

fot.:Piotr Fuz/sxc.hu