Zepsuty komputer czy chory pracownik – co stanowi większe zagrożenie dla firmy?

pracownicy it Zepsuty komputer czy chory pracownik   co stanowi większe zagrożenie dla firmy?

Czy zdarzyło się wam odczuć to, że waszemu pracodawcy wasza choroba jest wyjątkowo nie w smak? Chory pracownik to nie tylko dodatkowy koszt dla pracodawcy, ale również brak rąk do pracy. Jak się jednak okazuje, jest to i tak mniejsza strata niż problemy technologiczne – nie działająca sieć, czy zepsuty komputer.

Z badań The Brother Small Business Survey wynika, że 75% właścicieli małych firm wolałoby, by ich pracownik zachorował niż gdyby miało się coś popsuć w zapleczu technologicznym w firmie. Jednocześnie, większość szefów czuje się przytłoczonych tym, jak wiele do zaoferowania mają współczesne technologie. 2/3 z nich nie jest w stanie śledzić narzędzi i rozwiązań, które mogłyby pomóc w ich biznesie. Co trzeci, byłby w stanie dać swoim pracownikom dodatkowy tydzień urlopu, gdyby tylko miał pewność, że przez cały rok nie będzie problemów z technologią.

A czy was bardzo denerwują w waszej pracy problemy ze sprzętem komputerowym?

Dodaj komentarz

2 Responses to “Zepsuty komputer czy chory pracownik – co stanowi większe zagrożenie dla firmy?”

  1. emigrant says:

    W aktualnym miejscu zatrudnienia (UK) nie ma nigdy problemów ze sprzętem komputerowym – dane przechowywane są na serwerze z mirrorem w szafie RACK. Nawet jeżeli coś się stanie z danymi na serwerze – to automagicznie przełącza się na jego “lustro”.

    Poziom “podstawówki” do którego polscy geszefciarze długo będą dochodzić… “zbyt duże koszta” takiej zabawki, która służy tylko i wyłącznie “robolom” – lepiej przecież kupić nową furkę niż spać spokojnie po to by “robole” mogli bezproblemowo pracować bez przerw spowodowanych awarią.

  2. Plutex says:

    No właśnie ale w tym gąszczu produktów IT dla firm mało jest kompleksowych rozwiązań dla firm, które są także atrakcyjnego cenowo – firma wykupuje usługę dbania o pełne bezpieczeństwo firmowych danych. Zabezpieczyć można praktycznie każdy rodzaj urządzenia – komputery stacjonarne, laptopy, serwery, a nawet smartfony i tablety. Dobrym rozwiąniem jest w tym przypadku pakiet o nazwie PSB jednego z głównych podeucentów oprogramowania antywirusowego.