Idealne krzesło dla mechanika samochodowego

Większość z nas, na widok takiego krzesła zastanawiałaby się, czy jest to jakieś współczesne narzędzie tortur czy może nowoczesny, modny design. Tymczasem chodzi tu o prototyp krzesła, które ma wyjątkowo usprawnić pracę mechanikom samochodowym. I sprawić, że już wcale nie będą musieli chodzić…

Krzesło Human Hoist oparte jest na systemie hydraulicznych podnośników, które pozwalają z krzesła zrobić leżankę, a nawet ustawić je w prawie pionowej pozycji. Jest wyposażone w kółka, zatem swobodnie można na nim poruszać się po terenie całego zakładu. Jak potrzeba, to mechanik siedzi i szuka narzędzi, jak trzeba czegoś dosięgnąć, to nie wstając stoi, a jak trzeba wjechać pod auto to nawet głęboki kanał okazuje się zbędny – wystarczy wyższe zawieszenie, podnośnik lub niezbyt głęboka rynienka zamiast kanału.

Krzesło wygląda na niezwykle użyteczne – pytanie tylko jak na cały dzień pracy bez wstawania z krzesła reagowałoby nasze ciało – kiedy wstajemy choć na chwilę, wraca nam krążenie w nogach i używamy mięśni będących w stanie spoczynku kiedy siedzimy. Czy takie całodzienne siedzenie nie odbiłoby się niekorzystnie na naszym zdrowiu?

źródło:core77.com