Dlaczego nie ćwiczę? Bo mi praca nie pozwala

Jesteśmy coraz bardziej otyli i coraz bardziej chorowici. Mimo istnienia nowoczesnych centrów fitness i dużej oferty sportowej, która pozwala nam realizować niemalże każde sportowe pasje, ćwiczymy mało. Dlaczego? Bo nam praca nie pozwala.

Prawie 40% pracowników – jak wynika z badań – obwinia pracę za to, że nie uprawia żadnego sportu i nie dba o kondycję fizyczną. Za dużo pracujemy i mamy za dużo zajęć, by w ciągu dnia znaleźć czas na to, by się choć trochę poruszać. Zbyt duże odległości do biura nie pozwalają na spacery i powodują, że wybieramy samochód lub komunikację miejską, co również redukuje nam ilość ruchu. Nie pomagają nawet sponsorowane w całości bądź częściowo przez pracodawców karnety na siłownie lub baseny – bo nie mamy czasu z nich korzystać.

Zdaniem organizacji zdrowia, to pracodawcy powinni zachęcać pracowników do tego, by dbali o zdrowie. jest to bowiem również w ich interesie – pracownik sprawny fizycznie będzie mniej chorował i będzie bardziej odporny na zachorowania w czasie zwiększonej częstotliwości infekcji. Wiadomo też, że sprawność fizyczna wspomaga sprawność intelektualną.

Czy wy też nie macie czasu na ćwiczenia? Jak waszym zdaniem pracodawca mógłby Wam pomóc w tym, byście dbali o wasze ciało bycie sprawnym nieco bardziej?