Czy jesteś managerem pod presją?

wymowki nieobecnosc Czy jesteś managerem pod presją?

Pracodawcy oczekują od nas coraz większej efektywności – największej od managerów. W końcu to oni odpowiedzialni są za działania całych zespołów. W efekcie managerowie często sa poważnie przepracowani.

Z badań, które przeprowadził Energy Project – organizacja skupiająca się na efektywnym wykorzystywaniu czasu pracy, wynika że:

  • 82% managerów śpi mniej niż 7 godzin dziennie regularnie budząc się niewyspanymi (powinniśmy spać 7-8 godzin z tendencją zwyżkową na 8 godzin)
  • 71% nie przeznacza bądź przeznacza bardzo niewiele czasu na aktywności, które rzeczywiście dają im radość i zadowolenie
  • 70% nie ma regularnych przerw w ciągu dnia, by odpocząć i nabrać sił do pracy
  • 70% swój lunch je przy biurku by zaoszczędzić czas
  • 68% uważa, że nie ma wystarczającej ilości czasu na to, by spędzić go z rodziną i bliskimi (a nawet kiedy spędza z nimi czas myślami i tak jest w firmie)
  • 65% nie uprawia sportów i nie dba o aktywność fizyczną

Takie działanie nie sprzyja poprawie jakości pracy, tylko ją pogarsza coraz bardziej i bardziej, prowadząc do wypalenia zawodowego lub załamania. W efekcie pracownik albo nie przynosi oczekiwanych rezultatów i w związku z tym się frustruje i próbuje pracować jeszcze więcej, albo zostaje zwolniony (i kończy z uczuciem porażki).

Jeśli jesteś przepracowanym managerem, to najpierw wyślij swojemu szefowi ten artykuł, a później zastanów się ile mógłbyś zyskać, gdybyś dawał swojemu organizmowi czas na regenerację i dzięki temu, że byłbyś wypoczęty pracowałbyś efektywniej. Może warto nieco zwolnić, by przyspieszyć?

źródło:theenergyproject.com

Dodaj komentarz