Co robisz przez cały dzień? Sprawdź to aplikacją!

Cały dzień robiłeś mnóstwo rzeczy, ale kiedy na koniec dnia chcesz podsumować swoje zadania, masz poczucie, że nic ci z listy zadań nie ubyło? Chciałbyś zapisać się na siłownię, pobawić nieco więcej z dzieckiem lub przeczytać książkę, ale nie masz na to kompletnie czasu (a za to jakoś udaje ci się zdobyć kolejny level w simcity social?) Prawdopodobnie masz problem z zarządzaniem czasem. By to sprawdzić, użyj aplikacji do monitorowania czasu.
Urządzenia mobilne i nowe technologie wyposażyły nas w arsenał środków do tego, by poprawiać swoją produktywność i efektywność. W czasach, w których liczy się głównie to by pracować lepiej i szybciej a jednocześnie choć trochę żyć, efektywne zarządzanie czasem okazuje się być priorytetem. Aby jednak wiedzieć czy robimy to dobrze, warto sprawdzić na co przeznaczamy nasz czas – pomogą nam w tym specjalne aplikacje – tzw. time tracker’y. Oto kilka najpopularniejszych:

toggl.com – prosta aplikacja na telefon za 5$ miesięcznie (z darmowym kontem na pierwszych 30 dni – a to już wystarczy by zrobić wstępną analizę). Jedyne czego potrzebujesz do monitoringu, to pamiętanie o tym, by przełączać aplikację pomiędzy poszczególnymi czynnościami. Przykładowo – jedziemy do pracy, to wpisujemy w toggl „dojazd”, docieramy do pracy, wpisujemy „kawa”, „maile”, „spotkanie” itd. Aplikacja mierzy nam czas i pod koniec dnia widzimy ile czasu spędziliśmy w korkach, ile w toalecie a ile zajął nam kolega zza biurka. Z takimi danymi już można coś sensownego zrobić.

Harvest – nieco droższa (12$ miesięcznie) aplikacja pozwalająca na monitoring czasu i planowanie. Dla 1 użytkownika, który wprowadzi zaledwie 2 projekty dożywotnio bezpłatna. Aplikacja pozwala również przeliczać czas na pieniądze (po wprowadzonej stawce) – dzięki niej zobaczysz czy naprawdę opłaca się marnować godzinę na dojazd do marketu zamiast zapłacić 5 zł więcej za zakupy w pobliskim sklepie. A może najbardziej opłaca się zamówić online?

TimeBox – aplikacja na telefon komórkowy, która pozwala mierzyć czas spędzany na poszczególnych zadaniach i poprawiać produktywność pracy. Aplikacja pozwala też przeznaczać z góry określoną ilość czasu na konkretne zadania i informuje nas o zakończeniu czasu alarmem – jest to zatem modyfikacja techniki pomidora, która usprawnia efektywność pracy i poprawia koncentrację na zadaniu.

TimeSheet – austriacka aplikacja, prosta w uzytkowaniu, która pozwala mierzyć czas przeznaczany na prace nad poszczególnymi projektami, dodawać przerwy i dane eksportować do excela. Jak na razie, jest w całości bezpłatna.