Co robisz przez cały dzień? Sprawdź to aplikacją!

mobilne gadzety Co robisz przez cały dzień? Sprawdź to aplikacją!

Cały dzień robiłeś mnóstwo rzeczy, ale kiedy na koniec dnia chcesz podsumować swoje zadania, masz poczucie, że nic ci z listy zadań nie ubyło? Chciałbyś zapisać się na siłownię, pobawić nieco więcej z dzieckiem lub przeczytać książkę, ale nie masz na to kompletnie czasu (a za to jakoś udaje ci się zdobyć kolejny level w simcity social?) Prawdopodobnie masz problem z zarządzaniem czasem. By to sprawdzić, użyj aplikacji do monitorowania czasu.
Urządzenia mobilne i nowe technologie wyposażyły nas w arsenał środków do tego, by poprawiać swoją produktywność i efektywność. W czasach, w których liczy się głównie to by pracować lepiej i szybciej a jednocześnie choć trochę żyć, efektywne zarządzanie czasem okazuje się być priorytetem. Aby jednak wiedzieć czy robimy to dobrze, warto sprawdzić na co przeznaczamy nasz czas – pomogą nam w tym specjalne aplikacje – tzw. time tracker’y. Oto kilka najpopularniejszych:

toggl.com – prosta aplikacja na telefon za 5$ miesięcznie (z darmowym kontem na pierwszych 30 dni – a to już wystarczy by zrobić wstępną analizę). Jedyne czego potrzebujesz do monitoringu, to pamiętanie o tym, by przełączać aplikację pomiędzy poszczególnymi czynnościami. Przykładowo – jedziemy do pracy, to wpisujemy w toggl “dojazd”, docieramy do pracy, wpisujemy “kawa”, “maile”, “spotkanie” itd. Aplikacja mierzy nam czas i pod koniec dnia widzimy ile czasu spędziliśmy w korkach, ile w toalecie a ile zajął nam kolega zza biurka. Z takimi danymi już można coś sensownego zrobić.

Harvest – nieco droższa (12$ miesięcznie) aplikacja pozwalająca na monitoring czasu i planowanie. Dla 1 użytkownika, który wprowadzi zaledwie 2 projekty dożywotnio bezpłatna. Aplikacja pozwala również przeliczać czas na pieniądze (po wprowadzonej stawce) – dzięki niej zobaczysz czy naprawdę opłaca się marnować godzinę na dojazd do marketu zamiast zapłacić 5 zł więcej za zakupy w pobliskim sklepie. A może najbardziej opłaca się zamówić online?

TimeBox – aplikacja na telefon komórkowy, która pozwala mierzyć czas spędzany na poszczególnych zadaniach i poprawiać produktywność pracy. Aplikacja pozwala też przeznaczać z góry określoną ilość czasu na konkretne zadania i informuje nas o zakończeniu czasu alarmem – jest to zatem modyfikacja techniki pomidora, która usprawnia efektywność pracy i poprawia koncentrację na zadaniu.

timebox Co robisz przez cały dzień? Sprawdź to aplikacją!

TimeSheet – austriacka aplikacja, prosta w uzytkowaniu, która pozwala mierzyć czas przeznaczany na prace nad poszczególnymi projektami, dodawać przerwy i dane eksportować do excela. Jak na razie, jest w całości bezpłatna.

timesheet Co robisz przez cały dzień? Sprawdź to aplikacją!

Dodaj komentarz