Apple – firma krezusów

Czy wiecie w jakiej firmie na świecie zarabia się najlepiej? Nie, nie w Google – okazuje się, że w Apple. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich pracowników, a jedynie kadry managerskiej. Bloomberg odkrył, że 4 na 5 najlepiej zarabiających szefów w całych Stanach Zjednoczonych pracuje w Apple.

Każdy z szefów departamentów w Apple zarabia ponad 800.000 $ rocznie. Nieźle, ale to nie wszystko – do tego dostają również dodatek w postaci akcji swojej firmy, w efekcie zatem (gdyby np. sprzedali akcje) ich zarobki byłyby znacznie wyższe. Szacuje się, że np. Bob Mansfield, który jest vice prezesem ds. technologii w Apple, w ciągu ubiegłego roku zarobił 85 milionów dolarów. Główny prawnik – 65 mln. Podobnie zarabia też prezes ds. finansów oraz vice prezes ds. operacyjnych.

Takich pieniędzy chyba nie da się wydać w ciągu całego życia prawda? Szczęśliwe wnuki tych prezesów…

A kto znalazł się na pozostałym w pierwszej piątce najbogatszych prezesów i vice prezesów? Szef Oracle, który sam sobie przyznał pensję w wysokości 96 mln $ rocznie.

Złośliwi komentują, że choć 4 na 5ciu najlepiej zarabiających prezesów w USA pochodzi z Apple, to nie ma się czym chwalić, bo 4 na 5ciu najgorzej zarabiających pracowników na świecie, również.