Praca z kawiarni?

Czy lubimy pracować z kawiarni czy pubu? W teorii urządzenia mobilne umożliwiają pracę z każdego miejsca o ile tylko mamy dostęp do internetu – zatem w kawiarni, przy pysznej kawie powinno być dodatkowo wygodnie – czy lubimy takie miejsca pracy?

Z badania firmy Regus, przeprowadzonego na pracownikach z całego świata wynika, że kawiarnia niestety stałym miejscem pracy być nie może. Przede wszystkim dlatego, że nie stwarza bezpiecznego miejsca pracy – nie można sprzętu ani rzeczy osobistych pozostawić bez nadzoru, a nasze dane firmowe nie są chronione. Poza tym, częstą przeszkodą są hałaśliwi klienci.

Z innych elementów, które utrudniają to, by można było nazwać kawiarnię miejscem do wykonywania dobrej jakościowo pracy jest brak urządzeń biurowych – takich jak ksero, skaner czy drukarka oraz wścibskość osób siedzących przy innych stolikach, które okazują się mocno zainteresowane tym, czym się zajmujemy. Problemem jest też trudność w prowadzeniu rozmów telefonicznych. Kawiarnie są również postrzegane jako niezbyt odpowiednie miejsce na spotkania z klientami.

Co ciekawe, znacznie bardziej przyjazne nastawienie do kawiarni jako biura mają osoby z najmłodszego pokolenia na rynku pracy. Starsi, są jednak nieprzyzwyczajeni i niechętni.

A jeśli bez pracy w kawiarni nie możesz żyć a codzienna kawa wychodzi za drogo – polecamy aplikację symulującą kawiarniany gwar. Podobno podnosi wydajność – wbrew opinii badanych, którzy sugerowali, że ją obniża.