Nowoczesny Marco Polo – stanowisko marzeń


Wynagrodzenie za podróżowanie – niezależnie o tego ile takich prac będzie oferowanych na świecie – zdecydowanie będzie moją pracą marzeń. Nawet jeśli oferowane zatrudnienie jest tak krótkie jak w przypadku nowej oferty prosto z Chin i stylizowanej na Australijskiej pracy marzeń. Tym razem poszukuje się jednak współczesnego Marco Polo, który na 15 dni zawita do Chin i pozna tutejsze miasto Hangzhou.

Hangzhou to miasto we wschodnich Chinach, które dzięki malowniczym mostom i kanałom uznawane jest za jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Niestety jest też mało znane, dlatego też władze miasta zdecydowały się na wypróbowanie metody na promocję, która sprawdziła się w przypadku Australii i jej „najlepszej pracy na świecie”.

W zamian za wizytę w Hangzhou, zwiedzanie oraz nakręcenie filmiku promującego region w mediach społecznościowych, współczesny Marco Polo otrzyma „pensję” w wysokości 40.000 Euro.

Kampania rekrutacyjna odbywa się przez Facebook’a, który w Chinach jest zakazany. W rekrutacji mogą wziąć udział zarówno kobiety jak i mężczyźni.