Jedzenie z vendingu – o czym marzą pracownicy?

vending1 Jedzenie z vendingu – o czym marzą pracownicy?Czy w waszych biurach – głównie korporacjach – znajdują się automaty vendingowe? W większych biurowcach nietrudno je znaleźć. W Polsce najczęściej są to automaty z kawą, zimnymi napojami i – nieco rzadziej – batonikami. Tymczasem pracownikom marzyłyby się nieco bardziej „odjechane” produkty.

Z raportu, który przedstawiła ostatnio agencja badawcza Packaged Facts wynika, że na rynku Amerykańskim gusta pracowników w kontekście tego, co powinno znaleźć się w automatach vendingowych w firmach mocno się zmieniły. Pracownicy oczekiwaliby większej ilości zdrowego i organicznego jedzenia. Największą popularnością cieszą się takie specjały jak:

 • grecki jogurt
 • nasionka Chia (bardzo bogate w kwasy Omega 3, na razie słabo dostępne w Polsce)
 • smakowe koktajle mleczne
 • woda kokosowa
 • owoce morza
 • słone przekąski (sól ma działanie odstresowujące)
 • komosa ryżowa

Niezłe wymagania prawda? A co można znaleźć w Polsce? Głównie woda, kawa oraz słodkie przekąski, które niezbyt dobrze wpływają na dietę pracowników biurowych. Czy doczekamy się zmian w tym zakresie? Chcielibyście móc kupić pożywne i zdrowe II śniadanie w automacie?

fot.:elise/sxc.hu

Dodaj komentarz

2 Responses to “Jedzenie z vendingu – o czym marzą pracownicy?”

 1. Zdecydowanie polski Vending jest daleko w tyle. Z pewnością fajnie byłoby w takim automacie znaleźć jakieś zdrowsze przekąski niż tylko słodycze

 2. emigrant says:

  Dla polaczka który nigdy nosa ze swojej wioski nie wystawił powyższe “specjały” mogą się wydawać “dziwne”…
  Kilka razy już pisałem o bezsensowności podawania “przykładów” wziętych z innej planety – a takimi przykładami są wyniki badań przeprowadzonych na drugiej półkuli tj w Ameryce.

  Po wymienionych “specjałach” można nawet określić w jakiej części stanów zjednoczonych były przeprowadzane badania… na pewno nie była to Alaska czy stany graniczące z Kanadą.