Gadżet, który pozwoli Ci siedzieć prosto

lumoback sensor Gadżet, który pozwoli Ci siedzieć prosto

Czy udaje ci się siedzieć w pracy prosto? Jeśli masz pracę biurową, to są szanse, że sporo się garbisz. Efekty w przyszłości będą kiepskie – rwa kulszowa, degeneracja kręgosłupa, przepukliny między kręgami, ból i długa rehabilitacja. A wystarczyłoby siedzieć prosto. Tylko jak o tym pamiętać?

Można skorzystać z uproszczonej wersji pajączka i przyczepić sobie do pleców miotłę lub rakietę tenisową (takie rozwiązanie znajdziecie pod linkiem). Nie jest to jednak estetyczne i do pracy w biurze nie bardzo się nadaje. Grupa innowatorów stworzyła zatem LUMOback – produkt, który pozwoli ci pamiętać o prawidłowej postawie i będzie prawie niewidoczny dla oka.

Lumoback wygląda jak pasek – i tak się go nosi. Zapinamy go na dolnej części pleców w okolicach krzyża. Kiedy zaczynamy się garbić, Lumoback wibracją daje nam znać, że siedzimy krzywo. I możemy od razu się wyprostować. Aby nie ograniczyć się jedynie do gadżetu, który pozwala siedzieć prosto, designerzy wpadli na pomysł wykorzystania dodatkowo modnych aplikacji mobilnych. Lumo łączy się z Twoim telefonem i za pomocą specjalnej aplikacji zbiera dane na temat tego, ile czasu siedziałeś prosto, ile się garbiłeś i w jak dużym procencie Twoja postawa jest niebezpieczna dla Twojego kręgosłupa. Dane można analizować, porównywać z poprzednimi okresami i patrzeć ja często w i jakich sytuacjach mamy tendencje do garbienia się.

Sprytne, proste i efektywne – szkoda, że jak na razie Lumoback dostępny jest jedynie w USA i na platformę iPhone – koszt około 149$.

Dodaj komentarz