Długa praca w jednym miejscu nie służy karierze?

Jeszcze kilka lat temu uważaliśmy, że osoba zmieniająca prace co 2-3 lata to tzw. „skoczek”. Nielojalny pracownik, który co chwilę zmienia pracodawcę i na którym nie można polegać. Teraz taka osoba nie jest już postrzegana aż tak negatywnie. Mało tego – osoby, które zbyt długo pracują w jednym miejscu najprawdopodobniej nie rozwiną swojej kariery.

Pracę przez kilka czy kilkanaście lat w jednej firmie usprawiedliwia jedno – pięcie się po szczeblach kariery. (Oczywiście wtedy, kiedy zależy nam na rozwoju kariery a nie na stabilnym zatrudnieniu i robieniu stale podobnych rzeczy). Jeśli zbyt długo będziemy pozostawać w jednym miejscu i jednocześnie nie będziemy awansować lub dostawać nowych, rozwojowych zadań, nasza kariera może ulec wyhamowaniu.

Z badań CareerBuilder wynika, że co czwarty pracownik uważa, że został pominięty przy awansach w firmie. 3/5 uważa się za pracowników niedostatecznie mocno opłacanych i ponad 30% uważa, że pozostawanie w obecnym miejscu pracy oznacza zgodę na to, że nie rozwiniemy swojej kariery.

Jak pogodzić chęć rozwoju kariery ze stygmatem „skoczka”? Oto kilka wskazówek:

Tagi: