Czy masz szefa w znajomych na Facebook?

Czy dodałeś swojego szefa do znajomych na Facebook? Według badań przeprowadzonych w 11 krajach świata, aż co czwarty pracownik w wieku do 25 lat zaprzyjaźnił się ze swoim szefem na Facebook.

Najbardziej przyjaźnie nastawieni do posiadania swoich szefów w znajomych są mieszkańcy USA oraz Włoch. Najmniej chętnie dodają szefa do znajomych Francuzi.

W dodawaniu szefa do znajomych nie byłoby może nic złego gdyby nie fakt, iż większość ludzi nie blokuje dodawanych przez siebie treści znajomym. 60% osób nie tworzy grup, które pozwalają na zarządzanie tym, co widzą poszczególne osoby, które są wśród znajomych publikującego. Oznacza to, że szefowie często mają dostęp do całej zawartości timeline swojego podwładnego – zdjęć z imprez, statusów w których narzekają na pracę czy nawet like’owania ofert pracy u konkurencji.

Tymczasem sporo osób nie tylko umieszcza informacje na swój temat, które mogą zaszkodzić ich reputacji, ale nawet otwarcie wyraża niezadowolenie z pracy czy szefa. A szef to wszystko może przeczytać.

Jeśli czujesz, że jesteś pod presją, dodaj swojego szefa do znajomych, ale albo pamiętaj o tym, za każdym razem, kiedy cokolwiek publikujesz (pamiętając jednocześnie o ograniczeniu możliwości publikowania na twojej ścianie informacji od znajomych – nigdy nie wiesz, co im wpadnie do głowy) albo ogranicz mu widoczność większości postów. Wtedy i wilk będzie syty i owca cała.