Co najbardziej cenią sobie pracownicy Google?

google1 Co najbardziej cenią sobie pracownicy Google?

O tym, że Google ma najbardziej chyba na świecie rozwinięty program bonusów dla pracowników wiadomo nie od dziś. A co ci szczęśliwcy, którzy pracują w Google cenią sobie najbardziej? Okazuje się, że nie tylko dodatki, które oferuje mu pracodawca.

Na pierwszym miejscu znalazło się oferowane przez firmę darmowe jedzenie. Pracownicy mogą zjeść nie tylko lunch, ale również śniadanie czy kolację. Oczywiście do wyboru jest kilka rodzajów kuchni – dopasowanych do wyrafinowanych podniebień Googlersów.

Drugie miejsce zajęła możliwość poznawania wspaniałych ludzi, którzy mają niebagatelne pomysły, są inteligentni, twórczy i wnoszą w życie każdego pracownika Google nowe doświadczenia.

Trzecie miejsce zajęło poczucie budowania czegoś ważnego i życia przyszłością. Budują to – czego inne osoby będą używać.

Na kolejnych miejscach znalazły się:

  • wsparcie technologiczne przez całą dobę 365 dni w roku. Każdy pracownik Google ma możliwość skorzystania z pomocy TechStop – wewnętrznego działu pomocy technicznej. Nawet o 2 w nocy w niedzielę. TechStop rozwiązuje problemy zarówno sprzętowe jak i trudności związane z oprogramowaniem.
  • darmowe przejazdy do pracy i z pracy autobusami finansowanymi przez firmę
  • możliwość zabierania zwierząt do pracy – to kolejny plus pracy w Google. Pracownicy często przyprowadzają do biur swoje psy czy koty. Podobno, jakimś cudem zwierzęta nie przeszkadzają sobie nawzajem.
  • troska Google o ogólne samopoczucie pracowników, która wyraża się w dostępie do opieki medycznej, bezpłatnych masażach, czy siłowniach na terenie biura
  • co piątkowe imprezy przy piwie i winie, które pozwalają pracownikom poznawać się nawzajem
  • urlop macierzyński dla młodych matek i ojców (dla nas oczywisty – w USA będący rzadkością)
  • dodatek pośmiertny dla rodziny pracowników, którzy pracowali w Google i odeszli.

A wy którą cechę Google cenilibyście najbardziej?

Dodaj komentarz

One Response to “Co najbardziej cenią sobie pracownicy Google?”

  1. remose napisał(a):

    W każdej firmie tak powinno być, zwłaszcza w działach kreatywnych. Luźny wieczór, zaufana ekipa, piwko i brainstorming. Pozazdrościć.