Absolwencie – nie masz pracy? Postaraj się o Stypendium z Wyboru


Stypendium z Wyboru, to projekt, który umożliwia studentom i absolwentom – do roku po ukończeniu studiów, na zdobycie środków (w wysokości od 1000 – 5000 zł) na realizację marzenia związanego z karierą zawodową lub edukacją. Patronatem programu jest Fundacja Absolvent.

Do 28 kwietnia można składać aplikacje, w których potencjalny stypendysta (lub grupa osób) przedstawia projekt, na który chciałby zdobyć środki. Aplikacja ma mieć postać filmiku, prezentacji lub eseju. Ubiegać można się o przeróżne rzeczy – pieniądze na kurs doszkalający, dofinansowanie do projektu naukowego, czy nawet zwrot kosztów materiałów potrzebnych do pracy.

Od 6 maja, aplikacje osób, które zgłosiły chęć walki o stypendium będą poddane głosowaniu internautów. Ci, którzy zdobędą najwięcej głosów na swoje projekty – wygrają dofinansowanie. W sumie, w puli jest 67.000 zł.

Konkurs organizowany jest po raz czwarty. W poprzedniej edycji zwyciężyły takie projekty jak dofinansowanie kursu spawania, bilet lotniczy do Boliwii umożliwiający udział w praktykach w tym kraju, zakup pianina cyfrowego lub na leki, umożliwiające odbycie wolontariatu w Kenii.

Więcej informacji znajdziecie na stronie stypendiumzwyboru