Zakaz pracy z domu w Yahoo! – dobry krok czy powrót do dawnej ery?

mama praca1 Zakaz pracy z domu w Yahoo!   dobry krok czy powrót do dawnej ery?

Wielu z nas marzy o tym, by móc pracować zdalnie z domu. Niektórzy mają nawet taką możliwość. Dla wielu pracowników możliwość pracy z domu jest niezwykle ważnym elementem oferty pracy dzięki któremu decydują się na podjęcie pracy właśnie w tej, a nie innej firmie. Tak było z wieloma pracownikami Yahoo! Ciekawe ilu z nich odejdzie po tym, jak nowy prezes Marissa Mayer zakazał pracy z domu wszystkim pracownikom.

Mayer w notce do wszystkich pracowników Yahoo! poinformowała o tym, że od czerwca wszyscy pracownicy muszą codziennie przychodzić pracować do biura. Nie ma wyjątków. Mayer motywuje to tym, że pracując w biurze ludzie są bardziej efektywni, mogą częściej dzielić się pomysłami a praca nad projektem przebiega szybciej.

Jest to bardzo zaskakujący ruch – zwłaszcza w czasach kiedy promuje się prace zdalną, dojazdy do pracy potrafią zabrać kilka godzin, a badania mówią, że efektywność pracy zdalnej jest wyższa niż pracy w biurze (bo np. nie marnujemy czasu na plotki przy ekspresie). Na komunikat Mayers natychmiast zareagował CEO Virgin, który skrytykował tą decyzję – no ale Virgin pnie się w górę a Yahoo! radzi coraz gorzej.

Co ciekawe, Mayers, kiedy została prezesem Yahoo! była w ciąży – ostatnie tygodnie przed urodzeniem dziecka spędziła … pracując w domu. Jak myślicie – ilu pracowników Yahoo! uzna to za grubą hipokryzję?

Dodaj komentarz

One Response to “Zakaz pracy z domu w Yahoo! – dobry krok czy powrót do dawnej ery?”

  1. Paweł Goluda napisał(a):

    Ale to prawda, że wiele fajny pomysłów rodzi się właśnie na plotach przy kawie, więc prezes Yahoo ma trochę racji. Ciekawe jest dla mnie tylko to, że zdecydowała się na taki radykalny wariant. Może trzeba było zrobić jakieś „pół na pół” ludzie by ją wtedy łatwiej zrozumieli.