Zadowolony z pracy kolega zwiększy twoje zadowolenie z pracy!

Czy otaczają cię w pracy ludzi zadowoleni z tego co robią i gdzie pracują, czy raczej masz do czynienia na co dzień ze stadem narzekaczy, którzy nie robią nic innego jak tylko marzą o tym, by uciec z miejsca w którym są? Jeśli tak jest, to nie dziw się, że i tobie przestaje się w pracy podobać.

Według badań przeprowadzonych przez Jamesa Fowlera z San Diego, każdy szczęśliwy przyjaciel, zwiększa nasze poczucie szczęścia o 100%. Podobnie jest z kolegami z pracy – jeśli otaczamy się ludźmi z pracy zadowolonymi, to sami jesteśmy zadowoleni. Jeśli jest odwrotnie – cóż – trudno nam utrzymać zadowolenie przy ciągłym narzekaniu ze strony innych.

Szczęście działa tez na odległość. Jeśli Twój kolega ma kolegę, który ma kolegę który jest zadowolony, to część tego „nimbu szczęścia” spada i na ciebie. Podobno działa to do poziomu trzeciego stopnia znajomości – czyli nie musimy sami znać tej super szczęśliwej osoby, aby część jej zadowolenia spadła na jej przyjaciół i przyjaciół tych przyjaciół a przez nich przeszła na nas.

Jaki z tego wniosek? Jeśli chcesz być z pracy nieco bardziej zadowolony pacyfikuj narzekaczy i szukaj takich osób, które są pozytywnie nastawione i dzielą się pozytywnym nastrojem!